Mhp'li Durmaz: Sınırlarımız Yol Geçen Hanına Döndü

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türkiye’nin çok zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtiğini söyleyerek, "Etrafımızı saran ateş çemberinin, her an evimize sıçrama riski uykularımızı bölmekte, huzurumuzu yok etmektedir. Sınırlarımız yol geçen hanına dönmüş, terör örgütleri ile her neviden ajanlar cirit atmaktadır" dedi.

Mhp'li Durmaz: Sınırlarımız Yol Geçen Hanına Döndü
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadi Durmaz, Yozgat’da partisinin il başkanlığında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtiğini söyledi. Durmaz, şöyle devam etti:
 
"Etrafımızı saran ateş çemberinin her an evimize sıçrama riski, uykularımızı bölmekte, huzurumuzu yok etmektedir. AKP’nin ihanete varan politikalarının neticesinde milli- üniter devlet yapımız risk altına sokulmuştur. Sınırlarımız yolgeçen hanına dönmüş, terör örgütleri ile her neviden ajanlar cirit atmaktadır. AKP’nin yanlışta ısrarı neticesinde ülkemize gelen, yeni ve büyük bir sorun olan Suriye vatandaşlarının sayısı ve nerede duracağı bilinmemektedir. AKP’den cesaret alan katiller sürüsü ve onun siyasi temsilcileri çıtalarını her geçen gün daha yükseğe koymaktadır. Terör örgütünün ülkemizin bir bölümünde hakimiyeti ele geçirdiği, bu iktidarın asayişten ve terörle mücadeleden sorumlu İçişleri Bakanı tarafından itiraf edilmiştir. Bölücü örgütün mahkeme kurup yargılama yapmakta, vergi toplamakta, Türklüğe ait her izi yok etmekte, her ismi değiştirmektedir."
 
KARDEŞLİĞİMİZ ÇÖZÜLMEYE BAŞLAMIŞTIR
 
Bölücüler tarafından belediye kepçeleri ile yollara hendekler kazılarak yolların günlerce trafiğe kapatıldığını söyleyen Durmaz, "Askerlerimiz kahpece enselerinden kurşunlanarak şehit edilmiş ve ne yazık ki bayrağımız yere düşürülmüştür. AKP’den aldığı cesaret sayesinde bunlarla yetinmeyen bölücüler, özerklik ilan etmiş, kurtarılmış bölgeler oluşturmuşlardır. Bütün bunlara rağmen, çözüm süreci denilen ihanet projesinde ısrarcı olan AKP eliyle, kardeşliğimiz çözülmeye, birliğimiz bozulmaya başlamıştır" dedi.
 
KRİZİN AYAK SESLERİ
 
Türkiye’de ekonomik verilerin tamamının kötüye gitmekte olduğunu da savunan Durmaz, "Bir krizin ayak sesleri daha yakından duyulmaktadır. Vatandaşlarımız zar zor geçimlerini sağlama gayreti içerisinde her geçen gün yoksullaşırken, yandaşlar zenginleşmekte, zevki sefada sınır tanımamaktadırlar. Memur üç kuruşa mahkum edilmiş, emeklimiz kara kışı nasıl çıkaracağının hesabını yapmaya başlamıştır. Çiftçimiz perişan halde haciz ve hapis kıskacında kıvranıyorken, esnafımız siftahsız kepenk kapatmaktan ve kredi kartlarına takla attırmaktan yorgun düşmüştür" diye konuştu.
 
Emekliden, esnaftan, çiftçiden, çalışandan esirgenen paraların ayakkabı kutularına doldurulduğunun hafızalardaki canlılığını koruduğunu söyleyen Durmaz, "Çankaya Köşkü’nü beğenmeyen Cumhurbaşkanına yeni bir saray inşa edilmiştir. 1000 odalı kanunsuz ve kaçak bir saray yaptırılmış ve 1 katrilyon 370 trilyon lira harcanmıştır. Yetmemiş 179 milyon dolara, yani yaklaşık 400 trilyona bir uçak satın alınmıştır. İstanbul Çengelköy’de, 50 dönümlük koruya yerleşik Vahdettin Köşkü çalışma ofisi olarak hazırlanmış ve 150 trilyon lira da buraya harcanmıştır. Bu kara ve kaçak sarayın yıllık bakımı için önümüzdeki yılın bütçesine konulan ödenek 300 trilyon liradır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER