MHP'de 19 Haziran Öncesi İlk Fire

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, uzunca bir süredir milletin gözü ve kulağının MHP'nin üzerinde olduğunu vurguladı.

MHP'de 19 Haziran Öncesi İlk Fire
"Çünkü aziz milletimiz, kuşatmayı yarmak ve ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmak için umudunu MHP ve ülkücü harekete bağlamıştır" diyen Okutan, esasen siyasetin, tabanla ve milletle birlikte yapıldığını söyledi.
 
Tabanın ve milletin iradesine karşı siyaset yapılamayacağını; tabanın ve milletin iradesine sadece saygı duyulup tereddütsüz uyulacağını ifade eden Okutan, "Bugün MHP tabanının ezici çoğunluğu ve aziz Türk milleti MHP'de bir tüzük değişikliği kurultayı yapılmasını istemektedir" dedi.
 
Okutan, şöyle konuştu:
 
"Büyük Kurultay delegelerinin verdiği imzalar, her kademedeki teşkilat mensuplarımızın ısrarlı talepleri ve mevcut iktidarın kötü icraatlarından bıkmış vatandaşlarımızın beklentileri bu yönde bir iradenin oluştuğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Ben bir milletvekili ve MHP'nin tabii Büyük Kurultay Delegesi olarak tabanımızın ve milletimizin ortaya koyduğu iradeye uyuyorum. 19 Haziran Pazar günü yapılacak olan MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı'na katılacağımı buradan açıklıyorum. Bu tavır bir pozisyon alma, bir taraf belirleme tavrı değil, partimiz açısından tarihi bir dönüm noktası olan bir aşamada, ülkücü edep ve terbiye sınırları içinde alınmış, tamamen demokratik, ilkesel ve vicdani bir tavırdır."
 
MHP GENEL MERKEZİ, KURULTAY TARİHİ OLARAK 10 TEMMUZ'U GÖSTERMİŞTİ
 
MHP Genel Merkezi kurultay tarihi olarak 10 Temmuz'u, muhalifler 19 Haziran'ı belirlemişti.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Çağrı Heyeti'nin açıkladığı 19 Haziran'daki kurultay için "MHP Genel Başkanı başta olmak üzere, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve mensupları 19'unda yapacaklarını söyledikleri kurultaya katılmayacaktır'' demişti.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER