MHP İlçe Kongresinde Kavga!

MHP Yalova Merkez İlçe Kongresi’nde, eski ilçe başkanın konuşmasına izin verilmeyince kongre salonunda başlayan tartışma, salon dışında kavgaya dönüştü.

MHP İlçe Kongresinde Kavga!
 
MHP Yalova Merkez İlçe Kongresi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı.
 
Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan da katıldı. Divan başkanlığını yapan Ayhan, konuşmasında Türkiye’nin yol ayrımına girdiğini öne sürerek şunları söyledi:
 
"Ülke bugün bir yol ayrımında. Nasıl bir yol ayrımında dediğimiz zaman; devletimizin temelini atan, bağımsızlığını bütün dünyaya duyuran, ilan eden iradenin sahibi Türk milliyetçileriyle, Türk milliyetçilerini ayaklar altına almaya çalışan bir iradenin mücadelesi. Yol ayrımı bu. Biz MHP olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk milliyetçilerinin iradesini devam ettiriyoruz. Mevcut iktidar Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini, mecliste Türk milletinin seçtiği parlamentodaki siyasi partilerle değil kendi isteği doğrultusunda 30 bin kişinin katiliyle müzakere yolu seçiyor. Adına bizim ’İhanet Süreci’ değimiz, onların ’Çözüm Süreci’ dediği, ülkenin çözülmesine yol açan, yol açacak olan bir uygulamaya doğru gidiyorlar. Biz buna müsaade etmeyeceğiz."
 
ESKİ BAŞKAN KONUŞTURULMAYINCA
 
Konuşmanın ardından Erkan Yapıcı, aday listesini divana sundu. Oylamaya geçildiği sırada eski Merkez İlçe Başkanlarından Şaban Önder Dönmez de konuşmak için dilekçe verdi. Dönmez’in konuşmasına izin verilmemesi üzerine partili yöneticilerle, Önder’in yanında yer alan grup arasında sözlü tartışma başladı. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüşürken, salon dışında da partililer birbirlerine yumruk attı. Burada yaşanan gerginlik MHP İl binası önünde de sürdü. Polis parti önünde de yoğun güvenlik önlemleri alarak, kavgayı önledi.
 
Toplam 211 delegenin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan Erkan Yapıcı, başkanlığa seçildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER