banner51

MHP, Adana'da Listeyi Sil Baştan Yenileyecek

Adana’da 7 Haziran seçimlerinde 3 milletvekili çıkaran MHP’nin, 1 Kasım’da listesini yenilemesi bekleniyor.

MHP, Adana'da Listeyi Sil Baştan Yenileyecek
Ak Parti’nin 5, CHP’nin 4 milletvekili çıkardığı Adana’da MHP 3 milletvekili kazanmıştı. 1 Kasım’da yapılacak seçimlerle ilgili kulislerin hareketlendiği şu günlerde MHP’nin listesini sil baştan yenileyeceği konuşulmaya başlandı. 7 Haziran’da birinci sıradan listeye giren MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’nın Ankara’ya çekileceği, ikinci sıradan meclise giren Muharrem Varlı’nın liste dışı kalacağı, üçüncü sıradan seçilen Seyfettin Yılmaz’ın da birinci sıraya çıkarılacağı dillendirilmeye başlandı.
 
Mevlüt Karakaya’nın Adana’da liste baştı olması 7 Haziran öncesi parti içinde rahatsızlık yaratsa da Genel Başkan Yardımcısı olması ve MHP’nin yıllardır aynı çizgide süren örgüt hiyerarşisi nedeniyle bu sıkıntı su yüzüne çıkmamıştı. Bu kez Adana kamuoyunun yakından tanıdığı, çalışkanlığı ve sempatisiyle ilgi gören Seyfettin Yılmaz’ın birinci sıra için en güçlü aday olacağı yorumlanıyor.
 
7 Haziran’ın en dikkat çeken 5’inci sıra adayı Yörük Ali Paşa namıyla anılan Balyoz davası sanıklarından emekli Tuğgeneral Ali Aydın’ın ise adaylık için henüz bir müracaatının olmadığı, şu sıralar avukat oğlunun düğün hazırlığıyla meşgul olduğu bildiriliyor. Kimine göre dedikodu kimine göre derin kulis olarak değerlendirilen bu yorumlar sürerken, MHP’deki durumu tartışılan Tuğrul Türkeş’in Adana’da Ak Parti’den aday gösterileceği de kulislere yansıyan bilgiler arasında yer alıyor. Bunda da babası Alparslan Türkeş’in partisini ilk kez Adana’da kurmuş olmasının ülkücüler üzerindeki etkisinden söz ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER