Meclis'te 4+4+4 mesaisi!

TBMM Başkanlığı’na AK Parti teklifi olarak sunulduğu günden bu yana tartışmalara ve muhalefetin tepkisine neden olan 4+4+4 kademeli eğitim teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başladı.

Meclis'te 4+4+4 mesaisi!

 

ŞAMİL TAYYAR'IN BAYKAL İLE KONUŞMASINA CHP'LİLERDEN TEPKİ 
 
TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın twitterda yazdığı '4+4+4 okulları değil meyhaneleri vurdu, CHP'li vekiller tam kadro Meclis'te' mesajı bugünkü oturumda da kısa süreli gerginliğe neden oldu. Şamil Tayyar'ın, Deniz Baykal'ın oturduğu sıraya gelerek Baykal ile sohbet ettiğini gören CHP'li milletvekilleri, "Neden geldin, ne işin var burada, çık dışarıya" diyerek tepki gösterdi.
 
Bugün Genel Kurul oturumunun başlamasına kısa süre kala Ak Parti milletvekili Şamil Tayyar, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın yanına giderek sohbet etmeye başladı. Bu sırada CHP sıralarından sesler yükseldi. CHP'li milletvekilleri, "Neden geldin buraya. Ne işin var burada. Çık dışarıya" diye tepki gösterirken, CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu da Şamil Tayyar'ın bulunduğu yere doğru ilerleyerek, "Meyhaneden geliyoruz" diye bağırmaya başladı. Bu sırada Tayyar gülümsemekle yetinerek oturduğu sıraya döndü.
 
AHMET TÜRK MECLİS'TE
 
Bu arada Batman'da geç hafta yumruklu saldıraya uğrayan Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, TBMM'nin bugünkü genel kurul oturumuna geldi. Yumruklu saldırı olayından sonra ilk kez Meclis'e gelen Ahmet Türk'e başta CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu olmak üzere çok sayıda milletvekili geçmiş olsun dileklerini iletti. 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER