'La Oğlum Bas Git!'

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba meclis kürsüsünden hükümete böyle seslendi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda bazı kanunlarda değişiklik getiren "Torba Teklif"in görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, bazı ilçelerdeki adliyelerin kapatılmasına tepki göstererek, "Bu kararlarla sadece adliye kapatılmıyor. Bu kararlarla adliyelerin kapatılmasıyla beraber ekonomi yok ediliyor. Oradaki insanlar açlık sınırıyla karşı karşıya bırakılıyor. Bu düzen değişir, bu devran döner. Lütfen bu kararı bir kez daha gözden geçirin. Siz eğer bunu yapmazsanız birileri gelip size 'la oğlum bas git' der" dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da önerge üzerinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de 146 adliyenin kapatıldığını belirterek, daha sonra alınan bir kararla 44 ilçedeki adliyelerin kapatılmasının iptal edildiğini söyledi. Bunlar arasında Erzincan'ın bazı ilçelerinin bulunduğunu anlatan Ağbaba, "Ulaştırma Bakanı bastırdı, bu ilçelerle ilgili karar geri alındı" dedi. İşin içine bölge, il ve çeşitli ayrımlar girdiği için bu ilçelerde tekrar adliyelerin açıldığını öne süren Ağbaba, "Bu kararlarla sadece adliye kapatılmıyor. Bu kararlarla adliyelerin kapatılmasıyla beraber ekonomi yok ediliyor. Oradaki insanlar açlık sınırıyla karşı karşıya bırakılıyor. Bu düzen değişir, bu devran döner. Lütfen bu kararı bir kez daha gözden geçirin. Siz eğer bunu yapmazsanız birileri gelip size 'la oğlum bas git' der" şeklinde konuştu.

Ağbaba, konuşmasını yaptıktan sonra üzerinde "la oğlum bas git" yazan kağıdı kürsüdeki mikrofona geçirdi. Ak Parti'li milletvekillerinin tepki gösterdiği kağıdı alan kavas, Başkanlık Divanı'na bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 13:10
YORUM EKLE

banner47