banner51

Kurtulmuş: Sınırı Geçenler 60 Bini Aştı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş beraberinde İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte Suriye sınırında incelemelerde bulundu.

Kurtulmuş: Sınırı Geçenler 60 Bini Aştı
Suriye’nin Kobani İlçesinin karşısında bulunan Mürşitpınar Sınır Kapısı’na da giderek inceleme yapan bakanlar, Suriye tarafından sınır kapısına gelen bazı Suriyeliler ile görüştü. Suriyeliler ile Kürtçe konuşan Mehdi Eker, sınırı geçenlerin Suruç’ta misafir edildiğini ve her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Eker ayrıca sıkıntıda olduklarını ifade eden Suriyelilere, kendilerine destek olacaklarını ve kapıya gelinmesi durumunda Mürşitpınar Sınır Kapısı’ndan da sığınmacı kabulü yapacaklarını kaydetti.
 
İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kobani sınırının Türkiye’ye açılan 8 farklı noktasından sığınmacı kabulünün yapıldığını ve her türlü riskleri göz önünde tuttuklarını ifade etti. Şu anda Türkiye’ye yönelik herhangi bir tehdit bulunmadığını da dile getiren Kurtulmuş, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerekli sınır güvenliğini sağladığını dile getirdi.
 
Numan Kurtulmuş ve yanındaki bakanlar incelemelerinin ardından kentten ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER