Kulisler Hareketlendi!

İzmir'de il ve ilçe kongrelerini tamamlayan MHP, genel seçim için sahaya inecek. Partide resmi aday adaylığı başvuruları 12 Mart'ta başlayacak. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun yeniden liste başı olması beklenen partide kulisler hareketlendi.

Kulisler Hareketlendi!
 İzmir İl Başkanı Necat Karataş'ın geçen hafta sonu yapılan kongrede, teşkilattan güvenoyu alarak görevine devam ettiği MHP, seçim için sahaya inecek. Partide milletvekili aday adaylığı için resmi başvuru 12 Mart Perşembe günü başlayacak. Başvurular Genel Merkez'e yapılacak. Milletvekili olmak isteyen kadın ve erkek partililer, 2 bin lira ödeyecek, engellilerden ücret alınmayacak. 
 
2011 Genel seçimlerinde iki milletvekili çıkaran partide MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun yeniden liste başı olması bekleniyor.
 
Teşkilattan Murat Taşer, Hatice Bölük, Selahattin Şahin ve Adil Özyiğit'in adaylığa hazırlandığı partide, Prof. Dr. Recep Kök ile Uzman Doktor Yalçın Koçyiğit de adaylık için görevlerinden istifa etti. 2011 Genel seçimlerinde 45 kişi, milletvekili adaylığı için başvuru yapmıştı. MHP Genel Merkezi, 28 Şubat- 2 Mart'ta il başkanları toplantısı yapacak. İl başkanları bu tarihten önce aday adayları konusunda açıklama yapmamaları yönünde uyarıldı. 
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER