Kritik Görüşme Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

Kritik Görüşme Gerçekleşti
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 18.00'da başlaması beklenen görüşme 18.40'da başladı. 
 
AK Parti’nin siyasi tarihinde önemli olaylardan biri olarak yer alacak 29 Nisan MYK’sında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, il ve ilçe başkanı atama yetkisini devretmek zorunda kalmasının yol açtığı sıcak tartışmaların hemen ertesinde dünkü grup konuşmasında yaptığı çıkış Ankara kulislerini yeniden hareketlendirmişti. 
 
Bu iki gelişme yan yana gelince, Ankara’da bütün gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun yarın yapılması planlanan ancak bugün 18.00’e alınan haftalık olağan görüşmesine çevrilmişti. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşmeyle ilgili olarak ''Sayın Başbakan'ı kabul, haftalık olağan görüşme'' dedi.
 
1 Saat 40 Dakika Sürdü
 
Kritik görüşme 1 saat 40 dakika sürdü. Görüşme sonrası açıklama yapılmazken, Başbakan Davutoğlu Beştepe'den ayrılarak 20.30'da Başbakanlık Konutu'na giriş yaptı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları açıklama yapılmayacağını belirtti.
 
 
Başbakan Basın Toplantısı Düzenleyecek
 
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu yarın saat 11'de AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşecek MYK toplantısı sonrası bir basın toplantısı düzenleyecek.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER