Köy Benzetmesine Sert Cevap

Cumhuriyet Halk partisi İzmir milletvekili Musa Çam, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı Başbakan ile aynı üslubu kullanmakla eleştirdi. Çam, 'Gördes Barajı'ndan suyu biz getirdik' söyleminin 'Gavur İzmir' söylemi ile aynı mantıkta yapıldığını ifade etti.

Köy Benzetmesine Sert Cevap
 
Gökdeniz Engin/Ben TV
 
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın İzmir Manisalılar Derneği'ni ziyaretinde yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. 
 
İzmir Milletvekili Çam, 'Sayın Arınç İzmir'i neye göre kime göre hangi şehire göre köye benzetmiştir. Her şehrin kendine göre bir tarihi dokusu ve yapısı vardır. Köy benzetmesini yaparken kriterleri neydi bilemiyoruz. Bir kentin gelişmesi, o kentin yağmalanması talan edilmesi o kente bol miktarda AVM yapmak görgüsüzce plazalar dikmeye bağlı değildir. Kamunun malları birilerine peşkeş çekilemez. Biz sayın Arınç'a göre kasabalıysak kasabalı olmayı tercih ediyoruz'' diye konuştu.
 
Köy Benzetmesi Gavur Benzetmesi İle Aynı Mantıkta 
 
Çam, Arınç'ın 'İzmir'e Gördes Barajı'ndan suyu biz getirdik. İzmirli bunu unutmasın' söyleminin Başbakan'ın gavur İzmir açıklamaları ile aynı mantıkta yapıldığını vurguladı. 
 
Çam, Başbakan yardımcısının açıklamalarını İzmirliye ölümü gösterip sıtmaya razı etmek olarak niteledi. 
 
Milletvekili Musa Çam,''12 yıldır iktidarda olan bir hükümetin İzmir'in su sorununu çözmek doğal bir görevidir. Sayın Arınç'ın bunu sanki ekstra bir hizmetmiş gibi göstermesi anlaşılamaz burda tehdit vari bir yaklaşım vardır'' dedi. 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER