banner51

Komisyon'da 'Karne' Tartışması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, dersleri zayıf olan büyük bir karne verdi. AK Partili milletvekilleri ise komisyon salonunun tiyatroya döndüğünü belirterek tepki gösterdi. Yeniçeri’nin karnesine karşılık olarak AK Partili Eskişehir Milletvekili Salih Koca ise, Bakan Avcı’ya bir kağıtta yazılı ’Milletin karnesi AK Parti yüzde 52’ yazan karne verdi.

 
TBMM Plan ve Bütçe Komiyonu’nda bugün Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Yükseköğretim Kurulu ve üniversitelerin bütçe kesin hesap ve Sayıştay raporu görüşülüyor. Komisyon salonuna MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçer’i, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı için hazırlattığı büyük bir karne ile geldi ve karnenin olumsuzluk karnesi olduğunu belirterek notlarını okudu.
 
Yeniçeri’nin hazırladığı karneyi gören AK Partili milletvekilleri ise “Meclis basın toplantı salonu burası mı oldu. Burası tiyatro salonu mu? Hükümete karneyi millet düzenlerö diyerek tepki gösterdi. AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca’da, komisyon salonunda bir kağıda ’Milletin karnesi AK Parti yüzde 52’ yazdı ve muhalefet milletvekillerine gösterdi.
 
Bu sırada komisyon salonuna gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, komisyon üyesi milletvekilleri ile tokalaşmaya başladı. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, tokalaşmak için yanına gelen Bakan Avcı’ya, “Sayın bakanım karneniz hazır. Tastikname değil ama karne hazır. 1 ile 5 arasında değişen notlar. Son derece objektif bir karneö dedi. Bakan Avcı’da bu karneyi aldı. Karneyi nasıl buldunuz sorusuna ise Bakan Avcı, "Daha bakamadım" yanıtını verdi.
 
AK PARTİ’DEN DE KARNE
 
Muhalefet milletvekilleri ile tokalaştıktan sonra iktidar milletvekilleri ile tokalaştı.Burada AK Parti Eskişehir milletvekili Salih Koca, "Sayın bakanım, iktidara karneyi ancak millet veriri. Milletin 10 Ağustos’ta verdiği karneyi size takdim ediyorum" dedi ve hazırlanan karneyi verdi.
 
ZOZANİ’DEN TEPKİ
 
HDP’li Zozani, "Bir komisyon üyesi olarak son dönemlerde özellikle bu çok yaygınlaştı. Komisyon çalışmaları şov yapmak suretiyle kendini ifade etme alanına dönüştürüldü. Bundan dolayı rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum" dedi.
 
GÜNAL’DAN ZOZANİ’YE TEPKİ
 
MHP Antalya Milletvekilli Mehmet Günal ise Zozani’nin bu sözlerine, "Nedense sayın Zozani 1 aydır susuyordu, bugün karneden mi rahatsız oldu. Ben anlayamadım, bizimi kast ediyor genel mi. Burada şov falan olmadı.1 aydır susuyorsunuz, ortaklığınız hayırlı olsun" dedi.
 
Ardından Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sunumuna başladı.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER