Köklerini Kurutuncaya Kadar Mücadelemiz Sürecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Pınarbaşı ilçesinde emniyet müdürlüğü binasına yapılan saldırı ile ilgili değerlendirmesinde, teröristlerin suikast timi gibi birçok teçhizata sahip olduklarını söyledi.

Köklerini Kurutuncaya Kadar Mücadelemiz Sürecek

Bakan Taner Yıldız, Kayseri'de şehit polis memuru Ahmet Geben için düzenlenen cenaze törenine katıldıktan sonra parti binasına geçti. Burada gazetecilere açıklamada bulunan Yıldız, saldırı olayının arkasında kurgulanmış bir olayın olduğunu ifade etti. Şehit polis memuruna Allah'tan rahmet dileyen Yıldız, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Bu olay spontane (kendiliğinden) olarak gelişmiş gibi görülüyor. Ama arkasında büyük bir kurgu var. Suikast silahları el bombaları ve 50 kilo patlayıcısıyla beraber bir canlı bomba olduğu söylendi. Emniyet Genel Müdürümüz ve Valimizle beraber toplantıda, herhangi bir adi vaka gibi trafik noktasında aracın durmadığı belirlendi. Sonunda Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün bulunduğu yerde sıkıştırıldı. Zorda kaldığını gören teröristler el bombası ile birlikte bunu patlattı. Raporlar hazırlanıyor. İstihbarat ve devletimizin ilgili kurumları bu çalışmaları tamamlayacak ve rapor yayınlayacak."
Bu olayda teröristlerin suikast timi olduğunun görüldüğünü ifade eden Yıldız, "Canlı bomba ile beraber hastanede ziyaret ettiğimiz 5 yaşındaki çocuğumuza, her birimize, hepimize kasıtları olduğu son derece aşikar. Bunların köklerini kurutuncaya kadar mücadelemiz sürecek. Birçok olayın üstesinden gelmiş olan bu ülkenin idaresine irade koyan yapı olarak bununda üstesinden gelmiş olacağız." dedi.

Yıldız, suikast timinin devlet büyüklerine yönelik bir saldırısı mı olacağı şeklinde soruya ise araçtaki silahlar ve teçhizatlara göre teröristlerin suikast timi olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER