Kılıç'tan 'Gazi' Fırçası

Samsun’un Havza İlçesi’ne gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 93'üncü yıldönümü etkinliklerine katıldı.

Kılıç'tan 'Gazi' Fırçası

Samsun’un Havza İlçesi’ne gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 93'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılan kurumlar arası futbol turnuvasında birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara kupalarını verdi. Anons yapan görevlinin maçta sakatlanan bir futbolcu için "Efendim bir de gazimiz var" sözünü yanlış yorumlayıp savaş gazisi sanan Bakan Kılıç, gerçeği öğrenince, "Maçta sakatlanana sakatlandı denir. Gaziden bizim anladığımız tek şey var. Gaziler konusunu böyle bir espri konusu haline getirmeyin" dedi.

Bugün Ankara’dan karayolu ile Samsun’un Havza İlçesi’ne gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kevser Camisi’nde Cuma Namazı kıldı. Namaz çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Suat Kılıç, aynı takvim yılı içinde hem Avrupa Futbol Şampiyonasının hem de olimpiyat organizasyonunun yapılabilmesinin teknik olarak mümkün olmadığını belirterek şunları söyledi:

"Bu konuda gerek UEFA’nın, gerekse Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) 6 aylık asgari süre şartı var. Her ikisine de adayız. Süreç devam ediyor. Devam eden süre içinde değerlendirmelerimizi yapacağız. Hem hükümet planında değerlendirmelerimizi yapacağız, hem de UEFA ve IOC ile değerlendirmelerimizi yapacağız. İstanbul hakkında önemli bir karar alındı. İstanbul, Tokyo ve Madrid'in 2020 olimpiyat adaylığı devam ediyor."

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER