Kılıçdaroğlu'ndan Tebrik Mesajı

Kılıçdaroğlu operasyonda emeği geçen herkesi de kutladı ve “IŞİD terör örgütü elinde 101 gün rehin kaldıktan sonra kurtarılan kardeşlerimize, vatandaşlarımıza ‘özgürlüğe, vatanınıza hoş geldiniz’ diyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Tebrik Mesajı
IŞİD’in elindeki rehinelerin Türkiye’ye getirilmesinin ardından yazılı açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mutluluğunu ifade etti.
 
Kılıçdaroğlu operasyonda emeği geçen herkesi de kutladı ve şöyle dedi:
IŞİD terör örgütü elinde 101 gün rehin kaldıktan sonra kurtarılan kardeşlerimize, vatandaşlarımıza ‘özgürlüğe, vatanınıza hoş geldiniz’ diyorum.
 
Rehinelerimizin kayıpsız ve sağlıklı kurtarılmış olmalarından büyük bir mutluluk duydum.
 
Vatanımızın özgür topraklarına, ailelerine, yakınlarına ve özgürlüklerine kavuşan vatandaşlarımıza geçmiş olsun, aileleriyle milletimize de gözünüz aydın diyor, kurtarma operasyonunun düşünülmesi, planlanması, uygulanması ve tam istediğimiz gibi sonuçlandırılmasında payı, katkısı, emeği olan herkese teşekkür ediyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.”
 
DAVUTOĞLU'NU ARADI
 
Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu arayıp rehinelerin kurtarılması nedeniyle kutladığı öğrenildi.
 
CHP'den yapılan açıklamada, Davutoğlu'nu telefonla arayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "49 vatandaşımızın IŞİD terör örgütünün elinden sağ salim kurtarılmasından büyük memnuniyet duydum, geçmiş olsun ve kutlarım" dediği belirtildi.
 
Davutoğlu'nun da böyle zamanlarda gösterilen birlik ve duyarlılığın önemine dikkat çekerek Kılıçdaroğlu'na teşekkür ettiği kaydedildi.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER