banner51

Kılıçdaroğlu'ndan Ev Vaadi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şehitlerin ailelerine ve gazilere sahip çıkmanın boyunlarının borcu olduğunu belirterek, "CHP iktidarında size ev vereceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Ev Vaadi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda, Türkiye'de milletvekillerinin değil şehit yakınları ve gazilerin ayrıcalıklı olması gerektiğini ifade etti.
 
Şehit ailelerinin ve gazilerin sağlık giderlerinin karşılanması, maaşlarının düzeltilmesi gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 
 
"Türkiye, 'Gazilik sektör oldu' diyenler tarafından yönetilmeyi hak etmiyor. Şehit aileleri ve gazi hakları için CHP'nin teklifi yasalaşmalı. Bu ülke uğruna canını veren şehitlerimizin ailelerine ve gazilere sahip çıkmak boynumuzun borcudur. CHP iktidarında size ev de vereceğiz. Gazilere ve şehitlerimizin bize emaneti olan çocuklarına sınavsız iş vereceğiz. CHP, Türkiye için onurlu mücadele eden herkesin yanındadır."
 
Kılıçdaroğlu, CHP'nin dünkü TBMM Grup Toplantısı'nda, şehit aileleri ve gazilere yeni haklar getiren yasa teklifi önerisinde bulunmuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER