Kılıçdaroğlu'na Projelerini Anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak’ı TBMM’deki odasında kabul ederek bir süre görüştü.

Kılıçdaroğlu'na Projelerini Anlattı
CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Çiğli’de hayata geçirmeyi düşündüğü projelerini anlattı. İzmir kamuoyunda özellikle açıkladığı projeleriyle ön plana çıkan Ali Talak, Kılıçdaroğlu’na hayalindeki Çiğli’yi anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Çiğli Halkının selamını götüren Ali Talak, yaptığı çalışmalardan kısa başlıklar sundu. Ali Talak, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Çiğli’de CHP’yi rekor oyla seçim kazandıracaklarının sözünü verdi.
 
Çiğli için hazırladığı projeleri CHP lideri Kılıçdaroğlu’na anlatan Ali Talak, “Öncelikle Çiğli’ye bir meydan kazandıracağız. Meydanlar kentlerin olmazsa olmazıdır. Kentler meydanlarıyla anılırlar. Halk direnişlerini, söylemlerini burada sergiler. Gezi olayları buna örnek oldu. Meydanlar kentin vizyonunu, demokratik yapısını, sistemini ortaya koyar. Taksim Meydanı, Gündoğdu  Meydanı buna iyi bir örnektir. Çiğli’ye de güzel bir meydan yapacağız ve Çiğli meydanıyla anılacaktır. Dünyanın en büyük Atatürk Anıtı’nı Çiğli’de inşa edeceğiz. 35 metrelik Atatürk Anıtı İzmir’in yeni simgesi olacak.  Milli kurtuluşun başladığı ve bittiği şehir İzmir’de Kurtuluş Müzesi yok. Biz Atatürk Anıtı ile Kurtuluş Müzesi’ni İzmir’e kazandıracağız. 40 bin kişilik stat yapacağız. Ayrıca Çiğli’nin birçok yerinde kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Uygulayacağımız master planı ve imar planı ile Kentsel Dönüşüm projemizi hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşüm Çiğli halkı için kentsel kazanım olacak” şeklinde konuştu. 
 
Ali Talak’ın projelerini ve çalışmalarını dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, projeleri beğendiğini dile getirerek; İzmir’in ve ilçelerinin kendileri için önemli olduğunu kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER