Kılıçdaroğlu'na Passolig Cevabı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun "Passoligi kaldıracağız, herkes istediği sloganı atacak" açıklamasını eleştirerek, "İsteyen kişinin ya da taraftar grubunun slogan atmaması diye bir şey zaten yok. Biz olumsuz ve küfürlü tezahüratın karşısında duruyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu'na Passolig Cevabı
Seçim çalışmalarını Samsun’da sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partisinin seçim beyannamesini açıklarken "Passoligi kaldıracağız, Herkes istediği sloganı atacak" açıklamasını yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. E-bilet uygulamasına yönelik düzenlemenin Meclis’teki tüm partilerin imzasıyla yasalaştığını hatırlatan Bakan Kılıç, "E-bilet uygulaması ile alakalı yetki Türkiye Futbol Federasyonu’ndadır. Böyle bir uygulamanın yapılmasıyla alakalı 2013 yılının Temmuz ayında yapılmış olan bir ihale vardır. Ortaya konan bir sistemdir ve ihale süreci, neden sonra bunun ortaya çıkmış olduğunu zaten biliyoruz ve bu şekilde devam eden bir şey. Yani bir günde ortaya çıkmış bir şey değil dolayısıyla bir anda karşı çıkmakta bununla alakalı olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nun yeterince bilgilendirilmediği anlamına geliyor. Oradaki söylemde yanlış hatırlamıyorsam ‘isteyen istediği şekilde slogan atacak” gibi bir cümle var. Bakın zaten statlarımızda isteyen kişinin, isteyen taraftar grubunun slogan atmaması diye bir şey yok. Ama söylenen de bir şey var ki zaten bütün futbol otoritelerinin ve bütün siyasi partilerin de bunu paylaştığını düşünüyorum, olumsuz ve küfürlü tezahüratın karşısında duruyoruz. Zaten bunun dışında herhangi bir şekilde başka bir şey söz konusu değil. Zaten kötü ve küfürlü tezahüratın karşısında da herhalde tüm siyasi partilerde durur diye tahmin ediyorum" diye konuştu.
 
Tribün olaylarının azalmasını seyirci sayısındaki gerilemeye bağlayanların bulunduğunu hatırlatan Bakan Kılıç, "Ama şu anda bakıyoruz ki seyirci sayısında bir artış var ama olaylarda artış yok. Demek ki burada ciddi manada ortaya konmuş bir şey var" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER