Kılıçdaroğlu'na Destek

CHP’nin Adana, Antalya, Hatay, Burdur, Mersin ve Isparta milletvekilleri, partinin olağanüstü kongreye götürülmesi isteğine karşı çıkarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını açıkladı.

Kılıçdaroğlu'na Destek
 
CHP’nin Akdeniz Bölgesi’ndeki 16 milletvekili adına CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, yazılı bir açıklama yaptı. CHP’de genel başkanlık adaylığını açıklayanların olağanüstü kongre talebine katılmadıklarını aktaran Elif Doğan Türkmen, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi:
 
"1 Kasım seçimlerinin ardından CHP’ye olan ihtiyaç daha da artmıştır. AKP, halkın işsizlik, yoksulluk ve adalet gibi temel sorunlarını unutturmaya çalışmakta, seçim vaatlerini gerçekleştirmek yerine halkı hiç ilgilendirmeyen başkanlık sistemini dayatmaktadır. Önümüzdeki zorlu dönemde güçlü bir CHP’nin olması halkın umutlarını diri tutacak ve kararlı bir şekilde mücadele etmesini sağlayacaktır. CHP’nin güçlenmesinin yolu sosyal demokrasinin ruhuna uygun olarak kongre ve kurultaylardan geçmektedir. Seçimlerinin sonuçlarını değerlendirmek, geleceğe yönelik politikalar geliştirmek ve kadrolarını yenilemek üzere Partimizin 35’inci Olağan Kurultay takvimi işlemektedir. Olağan kurultayımızın iki ay içinde yapılması planlanmışken bu günlerde olağanüstü kurultay talebinde bulunmanın partimize ve ülkemize bir yarar sağlamayacağı kanısındayız. Bu bağlamda biz Akdeniz Bölgesi milletvekilleri, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururuz."
 
Yazılı açıklamada isimleri bulunan milletvekilleri şunlar:
 
Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan. Antalya milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Gök. Burdur milletvekili Mehmet Göker, Hatay milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem. Isparta milletvekili İrfan Bakır. Mersin milletvekilleri Hüseyin Çamak ve Aytuğ Atıcı.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER