Kılıçdaroğlu'dan 'Akıl' Yanıtı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin aklına ihtiyacı olmadığını ifade eden Başbakan Davutoğlu’na yanıt verdi. “Davutoğlu gerçekten başbakan mı?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Hangi gerekçeyle Öcalan’ın aklına ihtiyaç duyuyorsunuz?” dedi.

 CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl’deki saldırıda yaralan Emniyet Müdürü Atalay Ürker’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
 
Kılıçdaroğlu, “Durumu iyi, moral veriyorlar. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur” dedi.
 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:
 
"Terör bir insanlık suçu, teröre prim verilmemesi gerekiyor. Terörün bir hedefi vardır. İyi çalışan bir devlet aygıtı, teröristi bulur cezasını verir.
 
Davutoğlu gerçekten başbakan mı? Sayın Cumhurbaşkanı da konuşma yaptı, kim başbakan? Akıl akıldan üstündür. Ortak akıl diye bir kavram vardır. İstişare dediğimiz bir kavram vardır. Aklımıza ihtiyacı olmadığını ifade etti. CHP’nin görüşüne CHP’li olmayanların bile saygısı vardır.
 
Bir gün önce Kılıçdaroğlu ne düşünüyor diye soru sormuştu. O zaman niye soruyor. ‘Aklına ve şeyine ihtiyacım yok’ diyor. Aklı anladık da şey kısmına açıklık getirmesi gerekiyor.
 
AKP, IŞİD’le mücadele etmek istemiyor. Adana’da görülen davalara niye yayın yasağı getiriliyor. TIR’larca terör örgütlerine silah gönderiyorlar, vatandaşların öğrenmesini istemiyorlar. Anlaşamadığımız nokta benim doğruları söylemem onların da halkı kandırması.
 
İçişleri Bakanısın, şikayet ediyorsun. Çözüm merciinde olan bir insan şikayet eder mi? 'Vatandaşlar birbirini öldürmüş, benim bin günahım yok. Ben Başbakanım, İçişleri Bakanıyım ve koltuğumda oturuyorum'. Bu, insanın aklıyla alay etmek demektir.
 
Hangi gerekçeyle Öcalan’ın aklına ihtiyaç duyuyorsunuz? Ben bu ülkenin, bizim insanlarımızın haklarını savunuyorum. Öfkeyle devlet yönetilmez."

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER