'Kılıçdaroğlu Koltuğu Korumaya Çalışıyor'

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, referandum sonrası yaşananları Ben HABER için yorumladı.

'Kılıçdaroğlu Koltuğu Korumaya Çalışıyor'

BURAK CİLASUN / BEN HABER

Doğan, “Referandum önce evet oylarının hayırdan fazla olacağını ifade etmiştik. Hayır bloğunun ardında yabancı ülkelerin açık ve gizli desteği vardı. Türk Milleti referandumda 'evet' oyu vererek ülkemizin önünü açmıştır. Kimi ülkeler yüzlerce yıldır süren Türk düşmanlığını, bazı parti ve vatandaşları kullanarak farklı bir atmosfere sokmak istemiş ancak başaramamışlardır. Anayasa değişikliği Türkiye'nin önünün açılmasına katkı koyacaktır. Oligarşik bürokrasi kaybetmiştir, üretim kaldığı yerden devam edecektir, 2023 hedefleri kısa sürede yakalanarak yüzüncü yılda ilk 10 ülkenin arasına girilecektir.” dedi.

CHP'nin referandum sonrası tutumunu da eleştiren Doğan, “1 milyon 400 bine yakın oy farkı olmasına rağmen Türkiye'nin önünü tıkamaya, yapay sorunlar üretmeye yönelik çabalar beyhudedir. İtirazlar reddedilmiştir. Yenilgiye bahane aranmaktadır. Kılıçdaroğlu koltuğu kaybetmemek için bahaneler aramaktadır. Bu iddiaların hukuk nezdinde bir itibarı yoktur.” dedi.
 
Referandumda İzmir'deki sonuçlar sonrasında 'Yatırımlar durur mu?' endişelerinin de yersiz olduğunu belirten Doğan, “ Kesinlikle bu endişeye yer yok. Hükümetimiz 14 yıldan beri İzmir'e olan sevgisini devam ettiriyor. İzmirlilerin Başbakanımıza sahip çıktığını biliyoruz. Projeler aksamadan devam edecektir. İzmir'e verilmiş sözlerin hepsi yerine getirilmiştir. 35 proje hızlanarak sürmektedir.” ifadesini kullandı.
 
“Sayın Delican görevinin başındadır”
 
Öte yandan referandum sonuçlarıyla birlikte AK Parti İzmir İl Yönetimi ile ilgili ortaya atılan iddiaları kesin bir dille reddeden Doğan, “İzmir İl Başkanı Sayın Bülent Delican görevinin başındadır. Kendisi İzmir'de süreci çok iyi yönetti. İl yönetimimizin, vekillerimizin, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, ilçe yöneticilerimiz, mahalle temsilcilerimiz ve gönüllülerimizin çabalarıyla gerçekten güzel bir seçim kampanyası götürüldü. Sayın Delican da bu sürecin başındaydı. Bu konuyla ilgili bir tereddüt yoktur. Teşkilatı birbirine düşürmek isteyen kişiler tarafından ortaya atılan iddiaların elle tutulur bir yanı yoktur. Biz de kendisine destek olmaya ve yanında çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER