banner51

'Kılıçdaroğlu İnandırıcı Değil'

Samsun’da bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun "CHP’yi karıştırmak için MİT harekete geçti" açıklamalarının içinin boş olduğunu belirterek, "Eğer bunda ciddiler ise, bunun üzerine gitsinler. Biraz veri versinler kamuoyu bilsin. Genel ifadelerle, cümlelerle bunlar doğrusu yeterince inandırıcı olmuyor" dedi.

'Kılıçdaroğlu İnandırıcı Değil'
Bugün AK Parti İlkadım İlçe Kongresi’ne katılmak üzere Samsun’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, sevgi kafede kahvaltı yaptı. Atalay’a Vali İbrahim Şahin, Ak Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, partililer de eşlik etti. Kahvaltı sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşir Atalay, Öcalan’a sekreterya konusuyla ilgili olarak, "Bırakın bu şeyleri, onları hükümet konuşsun" diyerek cevaplandırdı.
 
Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun "CHP’yi karıştırmak için MİT harekete geçti" açıklamalarını sorması üzerine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay şöyle yanıtladı :
 
"Kılıçdaroğlu öyle bir açıklama yaptı ama bu genel ifadelerin dışında hiç özel bir cümlesi yok. Yani hangi gerekçeye dayandırıyor. Ellerinde hangi veri var. Öyle bir kanaate nasıl vardılar. O tür bilgiler olmalı ki biz de bilmeliyiz. Kamuoyuna yaptığı açıklamada sadeece genel bir ifade; ’MİT, CHP ile ilgili bir çalışma yapıyor.’ Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olarak şöyle bir özelliği var. Genel başkan olmadan da o tür dosyalar önüne geliyordu. Hiç olgunlaşmamış, içi boş bazen. Dosyalar önüne geliyor. O bunu çok ciddiye alıyor, büyük açıklamalar yapıyor. Ama sonra kof çıkıyor. Yani o kadar çok örneği var ki bunun. Yine öyle bir dosya veya bilgi, birileri önüne bir şeyler getirdi zannediyorum. O da fazla inceleme yapmadan kamuoyunda bunun bir karşılığı olacağını düşünerek böyle bir açıklama da bulundu. Eğer bunda ciddiler ise, bu çok ciddi bir suçlamadır. Bunun üzerine gitsinler. Biraz veri versinler, kamuoyu bilsin. Genel ifadelerle, cümlelerle bunlar doğrusu yeterince inandırıcı olmuyor. Benim için şuanda hiçbir inandırıcılığı yok. Bunu ifade edebilirim."
 
Çözüm süreciyle ilgili bir soru üzerine Beşir Atalay, "Bunları hükümete soracaksınız. Şu an bakan değilim o işleri yürüten de değilim. Hükümet bir açıklama yaptıktan sonra biz ancak o teyit anlamında açıklama yaparız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER