Kılıçdaroğlu 'İbadet Yasaklanamaz!'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, mescid-i aksa , fetö ve bazı iddaalar hakkında grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu 'İbadet Yasaklanamaz!'

Kılıçdaroğlu: Türkiye AKP’den ibaret değildir

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Basın özgürlüğünün Türkiye'de geldiği noktaya değinen Kılıçdaroğlu, Basın Bayramı için ,"Gazeteciler 109 yıl sonra 24 Temmuz'u kutlayamadılar" dedi. Kılıçdaroğlu 'Lozan Antlaşması' tartışmalarına, "Bir densiz kalkmış şu açıklamayı yapıyor; "15 Temmuz'u Atatürkçüler, ulusalcılar yapmış olabilir" diyor, bunu FETÖ terör örgütünün lideri diyor. Sen ordudaki Atatürkçü paşaları ortağınla birlikte temizlemedin mi? Yine o dönemde de mazlumlara biz sahip çıktık. AKP size devleti teslim etti, savcınıza kurşun geçirmez araba tahsis etti. Onlar size hocaefendi diyorlardı" diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:
Bodrum ve çevresinde bir deprem yaşadı ama belediyelerimiz, belediye başkanlarımız süratle olaya müdahil oldular. Bütün Bodrumlulara buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletelim.
Bursa’nın Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde felaket yaşandı. Dolu ve yağış, tam bir felakete yol açtı. 95 bin 400 hektar arazi zarar gördü, 1350 çiftçi etkilendi. Kanun kapsamına felaketin alınmasını istediler. Zararın giderilmesi de milletvekilleri arkadaşlarımız tarafından TBMM’ye yansıdı.
Basın özgürlüğü önemli, sadece bizim için değil, demokrasisi gelişmiş bütün ülkeler için basın özgürlüğü 4. güç olarak tanınır.
“109 YIL SONRA TÜRKİYE’DE MEDYA ÖZGÜRLÜĞÜ YOK”

Dün 24 Temmuz’du. Basın bayramı ve basından sansürün kaldırılışının 109. yılıydı. 109 yıl sonra Türkiye’de medya özgürlüğü yok. Geldiğimiz acı tabloya bakın.
Basın özgür olacak ki vatandaş doğru haber alsın. Medya özgürlüğü şu anda Türkiye’de yok. Aynı gün, İstanbul’da adliye sarayında Cumhuriyet gazetesinin davası görülüyor. Cumhuriyet’le yaşıt bir gazete. Şimdi bu gazetenin yazarlarını FETÖ ile ilişkili diye hapse atıyorsunuz.
Aklın mantığın alacağı şey değil. Cumhuriyet iddianamesini hazırlayan savcı da FETÖ’den yargılanan birisi. 109 yıl önce Ali Paşa, vasiyetnamesinde şunları yazıyor; Basın özgürlüğü ancak hatalarını düzeltmek istemeyen hükümetler için bir tehlikedir. Vatanın iyiliğinden başka bir şey düşünmeyen bir hükümet için bir nimettir. Çünkü hatayı size basın gösterir.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER