banner51

Kılıçdaroğlu, Hatay'da Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarından brifing aldıktan sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Antakya-Defne İçme Suyu projesinin temel atma törenine geçti.

Kılıçdaroğlu, Hatay'da Konuştu
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarından brifing aldıktan sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Antakya-Defne İçme Suyu projesinin temel atma törenine geçti. Otobüsün üzerine çıkarak alanda bekleyen kalabalığa hitap eden Kılıçdaroğlu, Hatay’ın içe suyu sorunun 2017’ye kadar çözüleceğini söyledi.
 
İktidarın yanlış dış politikasından dolayı en çok zarar gören illerden birinin Hatay olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
 
"Ama Hatay bir Kilis gibi, bir Gaziantep gibi olmadı. Çünkü Hatay’ı yöneten CHP’li belediye başkanları var. Dış politika her vatandaşımızı yakından ilgilendiriyor. Bakın Hatay TIR filosu açısından Türkiye’nin ikinci büyük filosuna sahipti. İstanbul 1, Hatay 2 numaraydı, 100 binin üstünde araç vardı, araç sayısı düştü. Bakın görüyorsunuz pek çok TIR’ı yolun kenarında beklerken görüyoruz, bunlar müşteri bekliyor. ’Nasıl satıp paramızı kazanacağız?’ diye düşünüyorlar. Tarım ve turizm zarar gördü. Çiftçi bize ’Ne olur dış politikayı düzeltin, malımızı satalım’ diyorlar. Turizmciler geliyor, ’Ne olur dış politikamızı düzeltin turist gelsin’ diyorlar. Onlara sözüm söz, Kılıçdaroğlu sözü, CHP iktidarında bütün sorunlarınızı çözeceğiz. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayacağız, Suriye’yle, Irak’la, İran’la Filistin’le, Libya, Mısır ve İsrail’le Rusya’yla bütün komşularımızla barış içinde yaşayacağız."
 
Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından içme suyu inşaatının temelini attı.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER