banner9

Kılıçdaroğlu Canlı Yayında Söyledi

15 Temmuz'daki darbe girişiminin planlayıcısı ve darbecilerle Fethullah Gülen arasında köprü olduğu iddiasıyla aranan Adil Öksüz ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok çarpıcı bir iddia geldi. CHP lideri, Öksüz'ün öldürülebileceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu Canlı Yayında Söyledi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te Taha Akyol'un sunduğu 'Eğrisi Doğrusu' programına katıldı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan ile ilgili sözlerini içine sindiremediğini söyledi.
 
“Parlamento 15 Temmuz’da önemli sınav verdi. Bu parlamentoyu parlamento kılan Lozan Anlaşması. Tarihimizde özel yeri var. O Lozan Anlaşması’nın ve Cumhuriyet’in bize imkan sağladığı bütün o geniş alan; hukuk var içinde, hukukun üstünlüğü var, aile yapımız, geleneklerimiz var, bütün bu alanı bize bahşeden Lozan’dır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Lozan Anlaşması’nı bizim tarihimize uygun olmayan bir dil ile eleştirmesini ben içime sindiremiyorum. Varlık nedenidir Lozan."
 
'Adil Öksüz öldürülebilir'
 
Kılıçdaroğlu aldığı bir duyuma göre Adil Öksüz'ün öldürülebileceğini söyledi.
 
Bir duyum, ayrıntı vermek istemem. Yakalanıyor, içeridekilere ters kelepçe takılıyor, ona takılmıyor. Üç tutanak var, GPS aleti var. Biri korumasa böyle olmaz. Arkasında güçlü bir örgüt var, yerli yabancı fark etmez. En büyük endişem de öldürülme ihtimali var. Darbe planlayıcısı konumunda bu kişi. Aletle ilgili bilgiler var ama açıklama şansı yok, veri yok çünkü. Bu aletleri kim getiriyor Türkiye’ye buna bakmak lazım.”  
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER