'Kılıçdaroğlu Bu Ülkenin Gizli Başbakanı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, tüm partilerin CHP’yi hükümette görmek istediğini ifade etti. Dirayet, feraset ve sorumluluk sahibi olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkenin gizli başbakanı olduğunu söyledi.

'Kılıçdaroğlu Bu Ülkenin Gizli Başbakanı'
CHP Genel Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde partisinin seçim bürosu açılışına katıldı. Burada toplanan kalabalığa konuşan Berberoğlu, Ankara’daki bombalı saldırıların ardından Adıyaman’ın isminin canlı bomba eylemi yapan örgüt ile anılmasının herkesi üzdüğünü söyledi.
 
CHP’nin memleketi bölen, insanları birbirine düşman eden bir parti olmadığını ve bu ilke doğrultusunda önlerine rüşvet gibi konulan teklifleri kabul etmeyerek yeniden halkın karşısına çıktıklarını ifade eden Berberoğlu şöyle dedi:
 
"Biz insanların yaşanacak bir Türkiye’de daha mutlu ve daha zengin olması için iktidarı istiyoruz. Bakın Kemal Kılıçdaroğlu 7 Haziran’dan bu güne kadar adeta önüne bir rüşvet gibi konulan ’gel 3 aylığına biz hükümet olalım, sen de bize ortak ol’ şeklindeki bütün teklifleri, kırmızı plakaları, her şeyi bir kenara koydu tekrar sizin karşınızda oy istiyor. Her geçen gün biz bunun nimetini yaşıyoruz. Sizde inşallah bizle beraber yaşayacaksınız. Bugün HDP ile MHP’nin üzerinde anlaştıkları hiçbir konu yok. Bir tek konu var o da CHP’yi iktidarda istiyorlar. HDP, ’CHP iktidar olsun’ diyor, MHP’de daha dün ’mutlaka CHP’yi hükümette görmek isterim’ dedi. Bu son patlayan bombadan sonra Başbakan Kemal beyi çağırdı, gidip görüştü. MHP’den randevu istedi, şimdi olmadı belki daha sonra olur, HDP ile bugün itibariyle görüştü. Yani bir genel başkanımız var ki bu ülkenin gizli başbakanı. O dirayetle, o ferasetle, o sorumlulukla davranıyor ve ’önce Türkiye’ diyor, ’önce birlik, önce huzur’ diyor. Bunları söyleyen bir partiyi, bunları söyleyen bir lideri de başbakan yapmak sizin işiniz."
 
Berberoğlu beraberindeki CHP Adıyaman milletvekili adayı ve il teşkilatı üyeleriyle birlikte seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra Besni ilçesine gitti.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER