banner51

Kıdem Tazminatında Kritik Süreç

Kıdem tazminatı konusunda son toplantı pazartesi günü yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, pazartesi günkü toplantıyla ilgili, “Herkes teklifini sunacak. Uzlaşma olursa, konuyu Başbakan Erdoğan’a götüreceğiz. Yani artık ya herro ya merro” dedi.

Kıdem Tazminatında Kritik Süreç

Kıdem tazminatının akıbeti, 11 Kasım Pazartesi günü, hükümet, işçi ve işveren temsilcileri arasında yapılacak toplantıda belirlenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, pazartesi yağılac ak toplantının bu konudaki son görüşme olacağını belirterek, “Herkes teklifini sunacak. Uzlaşma olursa, konuyu Başbakan Erdoğan’a götüreceğiz. Yani artık ya herro ya merro. Sistem takındı ve başka çare kalmadı” diye konuştu.

Pakette “esnek çalışma saatleri, kadın istihdamı, uzaktan çalışma, taşeron işçiler ile ev işlerinde çalışanlara yönelik kupon sistemi” konularının da yer aldığını anlatan Çelik, “Pazartesi günü yapılacak toplantıda eğer bir anlaşma olursa sorun kalmaz. Uzlaşma çıkmaması durumunda, kıdem tazminatı konusu hariç, diğer konuları kendi düzenlememizi yaparak, Bakanlar Kurulu’na getireceğiz” dedi.
 
Bakan Faruk Çelik, kabul edilmesi durumunda yeni düzenlemeyle hayata geçecek fon uygulamasında, biriken paraların 15 yıl geçmeden çekilemeyeceğini fakat evlilik ve askerlik gibi konuların bunun dışında olacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER