Keskin'den İhsanoğlu İçin Destek Çağrısı

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’lileri Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destek olmaya ve oy vermeye çağırdı. İhsanoğlu’nun adaylığına imza vermeyerek tepki göstermesinin nedenini, örgütün ve partinin yetkili kurullarının görüşünün alınmamasına bağlayan Keskin, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde, tüm haklı tepkilere rağmen bireysel sorumluluklarımızla karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde mutlaka aktif olarak yer almak ve Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermek zoru...

Keskin'den İhsanoğlu İçin Destek Çağrısı
 
Yerel seçimlerin ardından CHP’nin Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alınan CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, CHP üyeleri ile partiye oy vermiş vatandaşları, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İhsanoğlu’na destek vermeye çağırdı. İhsanoğlu’nun adaylığına imza vermeyerek tepki göstermesinin nedenini yaptığı yazılı açıklama ile ifade eden Adnan Keskin, şunları söyledi:
 
"Cumhurbaşkanı adayının, örgütün ve partinin yetkili kurullarının görüşü alınmadan ve resen belirlenmesine karşı durmuş, imza atmamıştım. Bu tutum sadece beni ve benim gibi düşünenleri değil, partimize her koşulda oy verenleri, partili üyelerimizi şaşkınlığa düşürmüş, kararsızlıkların oluşmasına neden olmuştur. Diğer taraftan ülkemiz ve halk yığınlarımız büyük yaşam sıkıntıları içinde çırpınırken, yakın gelecekte daha büyük badirelerle karşılaşma olasılığı her geçen gün artmaktadır. Ülkemiz, siyasi tarihinde ender görülen, geri dönüşü çok zor olabilecek, zorla dayatılan bir sürüklenmenin içine düşürülmüştür. Bu vahim gerçeklik karşısında, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, tüm haklı tepkilere rağmen, bireysel sorumluluklarımızla karşı karşıyayız."
 
CHP seçmeninin Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermek zorunda olduğunu vurgulayan Adnan Keskin, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
"Ülkemizin yoksul ve yoksun bırakılmış tüm insanları için, insan haklarından hepimizin eşit olarak yararlandığı adil bir anayasa ve hukuk düzenine ulaşma yürüyüşümüzü gerçekleştirmek için, kutsal değerleri kullanarak Karun olanların gizlemeye çalıştıkları kirli çamaşırlarını halkımızın gözü önüne sermek için, kendilerini yeryüzü tanrıları gibi görenlere süreniz doldu diyebilmek için, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-İslamcı çatışması oyunlarını bozmak için, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, mutlaka aktif olarak yer almak ve Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermek zorunda olduğumuzu belirtiyorum."
 
CHP’deki tartışmalardan etkilenen partili seçmene oy verme çağrısı yapan Keskin, "Bu tartışmalardan etkilenen ve sandığa gitmeme eğiliminde bulunduğu söylenen, CHP’ye oy veren tüm yurttaşlarımızın ve CHP’li üyelerimizin toplumumuzun karşı karşıya bırakıldığı, geri dönülmesi çok zor olabilecek bu tehlikeli süreci durdurmaları için oy vermeye çağırıyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER