banner51

'Kesilen Her Ağaç İçin 100 Fidan Dikilecek'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yalova’da belediyenin kestiği her ağaç için 100 fidan dikileceğini belirtirken, "Yani kesilen 180 ağaç yerine 100 katı, 18 bin ağaçla gereken cevabı vereceğiz. CHP’nin ayıbını bu şekilde örtmüş olacağız" dedi.

'Kesilen Her Ağaç İçin 100 Fidan Dikilecek'
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 27 tesisin temel atma töreni için memleketi Afyonkarahisar’a geldi. Valiliği ziyaret eden Bakan Eroğlu’nu, Vali Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Ak Partili Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven karşıladı. Restorasyonu tamamlanan binanın kentin tarihi yapısına uygun hale getirildiğini söyleyen Bakan Eroğlu, bakanlığının ve hükümetin Afyonkarahisar’a yaptığı yatırımlarla ilgili bilgi verdi.
 
Afyonkarahisar’ın orman varlığını en çok artıran illerden biri olduğunu aktaran Bakan Eroğlu, valiliğin devam eden projeleriyle ilgili sunumu izledi. Bakan Eroğlu, kentte nüfus artışının yanında ağaçlandırmanın artmasını hedefleyen ’Bir çocuk bir fidan’ projesiyle silah kullanımının azaltılmasının planlandığı ’Düğünüme silahla değil kaşıkla gel’ projesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.
 
’TESCİLLİ OLSA BÜYÜK CEZASI VARDI’
 
Bakan Eroğlu, gazetecilerin Yalova’da CHP’li belediyenin 180 ağacı kesmesine ilişkin işlem yapılıp yapılmadığı sorusu üzerine, ağaçların tescilli olmaması dolayısıyla belediyenin çok büyük yaptırımdan kurtulduğunu vurguladı. Konuyla ilgili inceleme başlatıldığına dikkati çeken Bakan Eroğlu, "Hakikaten çok üzüldüm. Aşağı yukarı 180’e yakın asırlık çınar kesilmiş. Orada bir Atatürk Köşkü var. Ağaçlar Atatürk Köşkü’nün etrafını sarmaya başlayıp, bahçıvan asırlık çınar ağacını kesmek isteyince, Atatürk müdahale ediyor. Diyor ki, ’Ağacı kesmeyin, köşkü taşıyın.’ O zamanın imkanlarıyla köşk çok muazzam bir şekilde taşınmış. Şimdi de belediye asırlık çınarları kesiyor. Çok üzüldük. Bu ağaçlar tescilli mi diye baktık. Tescilli olsaydı çok büyük cezası vardı. Ama değilmiş. Buna rağmen izinsiz ağaç kesmenin de bir cezası var, buna bakacağız" dedi.
 
’CHP’NİN AYIBINI BİZ KAPATIYORUZ’
 
Yalova’da belediyenin kestiği her ağaç için 100 fidan dikileceğini açıklayan Bakan Eroğlu, şöyle dedi:
 
"Orada şöyle bir seferberlik başlatıyoruz. Kesilen her ağaç için tam 100 katı kadar ağaç dikilmesi talimatı verdim. Şu anda hazırlıklar başladı. Tam 18 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Yani kesilen 180 ağaç yerine 100 katı, 18 bin ağaçla gereken cevabı vereceğiz. CHP’nin ayıbını bu şekilde biz örtmüş olacağız. CHP’nin ayıbını kapatıp, oraya gerekli ağaçları dikiyoruz. Bunun müjdesini verebilirim."
 
Ziyaret sonrasında Vali Güner, Osmanlı tuğrasından yapılmış tabloyu Bakan Eroğlu’na takdim etti. Bakan Eroğlu ve beraberindekiler, valiliğin ardından Ak Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER