Kendi Adını Taşıyan Bulvarı Açtı

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta cami ve kendi ismini taşıyan bulvar, köprü ile köprülü kavşağın açılışını yaptı.

Kendi Adını Taşıyan Bulvarı Açtı
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz çeşitli açılışlara katılmak üzere öğle saatlerinde karayolu ile memleketi Sivas’a geldi. Yılmaz, ilk olarak Karşıyaka Mahallesi’nde hayırseverlerce yaptırılan Dedeoğlu Şehit Hikmet Duman Camisi’nin açılış törenine katıldı. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda konuşan TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, caminin bir kültür merkezi olduğunu ifade ederek şöyle dedi:
 
"Cami birliğimizi pekiştirecek. Vatan sevgisini aşılayacak, barış ve kardeşliğin temel değerler olduğunu öğretecek, insani hizmetin hakka hizmet olduğunu söyleyecek. Hakkın rızasını kazanabilmek için de insanların duasının alınmasının gerektiğini söyleyecek. İşte bu milli birliğin öğretildiği yerlerde camilerdir. Camilerimiz her şeyden önce ibadet edilen mekanlardır. Allah’a kul olarak bir araya toplanıp ibadet edebiliriz. Ancak ibadethane olmakla birlikte toplumun aydınlatıldığı yerlerdendir. Tabi bir kültür merkezidir. Cami bizim toplumumuzun da temelindedir, hayatımızın temelindedir, ibadethanedir. Bir kültür merkezidir."
 
Konuşmaların ardından Yılmaz, Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Sivas Mİlletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Celal Dağgez ve diğer il protokol üyeleri kurdele keserek caminin açılışını gerçekleştirdi.
 
SAĞANAK ALTINDA BULVAR AÇILIŞI
 
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Sivas Belediyesi tarafından Cumhuriyet Üniversitesi kampusu içerisine yapılan İsmet Yılmaz Bulvarı, köprüsü ve kavşağının açılışına katıldı.  Konuşmaların ardından TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve beraberindekiler sağanak yağış altında İsmet Yılmaz Bulvarı’nın açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra bulvar üzerinde yürüyen Yılmaz ve beraberindekiler, bulvar üzerindeki  köprü ve kavşağın açılışını da yaptı.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER