'Kaygı Duymaya Gerek Yok'

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Eğer bu ülkeye inanır, bu ülkenin insanlarına güvenirsen, bu ülkenin geleceğinden kaygı duymaya gerek yok" dedi.

'Kaygı Duymaya Gerek Yok'
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, bayramın ikinci gününde Sivas Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katılmak üzere Ankara’dan karayolu ile memleketi Sivas’a geldi. Tarihi Buruciye Medresesi’ndeki bayramlaşma programına Yılmaz’ın yanı sıra Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca ile kurum müdürleri ve çok sayıda kişi katıldı. TBMM Başkanı Yılmaz yaptığı konuşmada birlik ve bareberlik mesajları vererek şöyle dedi:
 
"Türkiye’nin geleceğinden kaygı duymaya gerek yok. Eğer bu ülkeye inanır, bu ülkenin insanlarına güvenirsen, bu ülkenin geleceğinden kaygı duymaya gerek yok. İstiklal Marşı ruhunu idrak edersen, yine bu ülkenin geleceğinden kaygı duymaya gerek yok. Ne diyor İstiklal Marşı’nda; ’Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumunu üstünde tüten en son ocak.’ Tek bir ev kalıncaya kadar bu ülkede bayrak dalgalanacak. Bu ülke ebediyen bağımsız ve hür yaşayacak. Coğrafyamız kaderimizdir. Bu kaderden kurtulabilmek mümkün değildir, coğrafyayı değiştirmedikçe. Ama 1000 yıldır biz bu coğrafyaya sahip olabilmek için 7 düvele karşı mücadele ettik. Bugünde 7 düvele karşı mücadele ediyoruz. Ama bu mücadeleden başarıyla çıkmak şartı birlik ve beraberlik. Sivaslı her dönemde birlik ve beraberliğini gösterdi. 77 milyon her dönemde birlik ve beraberliğini gösterdi. Bundan dolayı bu zor coğrafyada bin yıldır bir arada yaşıyoruz."
 
"KIRGINLIKLARI UNUTMAK LAZIM"
 
Bayramların birlik ve beraberliği artırma, küskünlükleri unutma, kardeşlikleri güçlendirmenin vesilesi olduğunu hatırlatan Yılmaz şöyle devam etti:
 
"Muhakkak ki ibadetler tek başına olabilir. Ama bayram tek başına olmaz. Bayram eş- dost hemşeriyledir. Mutlaka herkesle bayramlaşmak, kırgınlıkları unutmak, küskünlükleri geride bırakmak lazım. Bu ülkeyi çok daha güçlü kılabilmek için birlik ve beraberliğimizi güçlendirmemiz lazım. Ne zaman bu ülkeyi güçlü bırakırsak, hem şehit ve gazilerimize olan sorumluğumuzun gereğini yerine getirmiş, hem de evlatlarımıza olan sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Ne zaman onlara güçlü bir Türkiye bırakırız işte o zaman üstümüze düşeni yapmışız demektir. İnşallah bir oldukça beraber oldukça, 7 düvele karşı vereceğimiz mücadeleden geçmişte olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik içinde çıkacağız."
 
TBMM Başkanı Yılmaz daha sonra medrese girişinde bayramlaşma programına katılan yaklaşık 400 kişiyle tokalaştı. Ardından bayramlaşma programı için Gürün İlçesi’ne hareket etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER