Kalkan'dan Döviz Çağrısı

Çeşme, Urla ve Karabağlar İlçe Danışma Meclisi Toplantılarına katılan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan döviz çağrısı yaparak, ''Dövizlerinizi bozdurun TL'ye geçin'' dedi.

Kalkan'dan Döviz Çağrısı
AK Parti İktidarından önce Türkiye’nin topladığı verginin yüzde 86'ısının faize gittiğini hatırlatan Kalkan, “AK Parti iktidarından önce Türkiye’de ne siyasi nede ekonomik istikrar vardı. O zamanlar ülkede toplanan verginin yüzde 86’sı faize giderken şimdi bu oran yüzde 10. Kalan parayı ne yapıyoruz yatırım bütçesine harcıyoruz. Sağlıkta dünya reformu yaptık, milli eğitimde reform yaptık, yollar, havalimanları... Nereden mi yapılıyor, işte kanıtı. Faize giden paralar millete hizmet için harcanıyor” diye konuştu.
 
Türkiye’yi faiz yoluyla soyuyorlardı
 
Türkiye'nin uzun yıllar faiz yoluyla soyulduğunu AK Parti’nin bunun önünü kesmesiyle düşmanlığın başladığının altını çizen Kalkan, “Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacaklarını en son 15 Temmuz’da anlayanlar şimdi de ekonomik açıdan bizi zorluyorlar. Ancak buna da pabuç bırakmayacağız” dedi. 
 
Döviz almayın cebinizde döviz varsa götürün bozdurun
 
Türkiye’de bir haftada doların yükselmesiyle 25 milyar dolar borç biriktiğine dikkat çeken Kalkan, “Ülkenizi, milletinizi seviyorsanız bu dış güçlerin oyununa gelmeyin. Bizdeki küçük paralar ile onların büyük oyununu bozalım. Her aldığımız döviz TL'nin değerinin düşürüyor. TL ise borçlanmak zorunda kalıyor” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER