banner51

Kalkan: 'Davamız Türkiye'nin Bütünlüğü, Hedefimiz 2023'

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan yaptığı açıklamada, Türkiye üstünden oyun oynamaya çalışanlara pabuç bırakmayacaklarını, inandıkları davanın arkasında sabır ve inançla durarak, vatandaşlarla birbirlerine her zamankinden daha sıkı kenetlenip mücadele edeceklerini vurguladı.

Kalkan: 'Davamız Türkiye'nin Bütünlüğü, Hedefimiz 2023'
Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında kurulan 65. Hükumetin açıklandığı andan itibaren çalışmalarına hızla devam ettiğini belirten AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, “2023’ü hedefleyen ülkemizin gündeminden ilk olarak terör belasını çıkartacağız. Bu konuda tavrımız çok net. Davamız Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü, davamız Türkiye'nin dünya devletlerinden bir tanesi olma davasıdır. Her şeye rağmen inançla, sabırla davamızı savunarak asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
 
Birbirimize her zamankinden daha sıkı kenetleneceğiz
 
İstanbul’un fethinden bugüne 453 yıldır dünyada düşmanlarımızın olduğunu vurgulayan Kalkan, “Düşmanlıktan ötürü bazı ülkeler bizim büyümemizi, gelişmemizi başı dik bir devlet olmamamızı istemiyorlar. İstemedikleri için bizim birbirimize olan bağlılığımız ve kardeşliğimiz üzerine oyunlar oynamaya çalışıyorlar. Bizim şanlı bir tarihimiz var. Tarihimize yakışır bir şekilde bu davada ülkemiz için bir birimize her zamankinden daha sıkı kenetleneceğiz” diye konuştu.
 
Almanya'nın kararını tanımıyoruz, hiçbir zamanda tanımayacağız
 
Almanya Federal Meclisinin asılsız Ermeni iddialarını esas alan kararını şiddetle kınadıklarını belirten Kalkan, “Alman Federal Meclisinin almış olduğu karar insan haklarını, adaleti, tarihi ve hukuku hiçe saymaktadır. Tarihe ve geleceğe karşı hata olan bu karar Türkiye ve Almanya ilişkilerine aynı zamanda aradaki dostluk köprülerine de zarar verecektir. Hukukun ihlali olarak gördüğümüz bu kararı tanımıyoruz hiçbir zamanda tanımayacağız” dedi.
 
“65. Hükumette insan odaklı anlayışımızla yola devam” 
 
Kalkan, 65. Hükumet Programı ile ilgili yaptığı değerlendirmede ise “AK Parti hükumetleri bugüne kadar olduğu gibi 65. Hükumetimizde oy versin vermesin tüm vatandaşlarımızın hükumeti olacaktır. Reform ve icraatlarımız içinde insan olan, bakış açısında insanın var olduğu bir anlayışla yatırım istihdam ve üretimi önceleyen, refahın adil paylaşımını öngören bir Türkiye hedefinde hizmet olacaktır” dedi.
 
“Kentimiz için atılacak her adımın arkasındayız”
 
İzmir için yapılacak her adımda uzlaşı içerisinde tavır sergileyeceklerinin altını çizen Kalkan, “Sayın Binali Yıldırım’ın İzmir Milletvekili olarak Başbakanlık görevinde olması İzmir’de geciken hizmetlerin süratini arttıracaktır. Halka dokunan, insan odaklı hizmetlerin, İzmir’in sorunlarının çok kısa zamanda uyum içerisinde çözüleceğine yürekten inanıyorum. Bunun için çok mutluyum” ifadelerini kullandı. 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER