Kadın Kolları Eskişehir'de Buluşuyor

CHP’nin 81 ildeki kadın kolları başkanları yarın Eskişehir’de biraraya gelecek. 

Kadın Kolları Eskişehir'de Buluşuyor
 
CHP il binasında basın toplantısı düzenleyen Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse Eskişehir’de yarın 3 gün sürecek olan ’CHP Kadın Kolları Eş Güdüm Toplantısı’nın açılışını yapacaklarını söyledi. Eskişehir Merlot Otel’de yarın başlayacak olan toplantıya 81 ilden gelen CHP il kadın kolları başkanlarının katılacağını belirten Köse şöyle konuştu:
 
"Eskişehir’de 81 ilden gelen kadın il başkanlarımızı topluyoruz. Yarından başlamak üzere 3 günlük bir çalışmamız var Eskişehir’de. 81 il kadın kollarıyla önümüzdeki süreçte neler yapabileceğimizi, nasıl çalışma yöntemi hazırlayacağımız, birlikte nasıl yol alacağımızı konuşacağız. Bu dönem biz kadın örgütü olarak daha çok alanlarda daha çok evlerde daha çok halkın yanında olmaya özen göstereceğiz. Çalışmalarımız bu anlamda gidecek."
 
Türkiye’nin karanlık bir dönemden geçtiğini ifade eden Fatma Köse, bu karanlık dönemi aydınlığa çıkaracak olan partinin CHP olduğunu söyledi. Köse konuşmasına şöyle davam etti: 
 
"Gün gelmiyor ki; kadın cinayetlerini duymayalım. Gün olmuyor ki; çocuk tacizlerini duymayalım. Gün olmuyor ki; şehit haberlerini almayalım. Peki nasıl kurtulacağız bu karanlık günlerden? İşte onun için çok düşünmemiz gerekiyor. Biz kadınlar, özellikle kadın örgütleri vicdanımızla ve duygusal yapımızla hareket ederiz. Vicdanımızın bize gösterdiği yola çalışmalarımıza odaklanıp her zaman halkımızın ve kadınlarımızın yanında olmaya özen göstereceğiz."
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER