İzmirli Vekil Ankara'daki Katliamı Unutmadı

26. Dönem Milletvekillerinin Meclis’teki ilk günleri başladı. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Musa Çam yemin töreninden bir gün önce yaptırdığı kayıtta anlamlı bir mesaj da verdi. 10 Ekim 2015'te Ankara Garı'nda hayatını kaybedenler anısına kaydını yaptıran Çam, “Yastayız, 10 Ekim 2015 Unutma’ baskılı tişört giydi.

İzmirli Vekil Ankara'daki Katliamı Unutmadı
 
 
Meclis’teki ilk gün yemin töreni için hazır bulunan milletvekillerinin gündeminde Türkiye ve dünyada yaşanan terör olayları vardı. Muhalefet partisinin eylem ve protestolarda etkin isimlerinden olan İzmir Milletvekili Musa Çam, yeni dönemde 1 Kasım seçimlerinin ardından yaşananların muhalefete daha da çok görev düştüğünü gösterdiğini söyledi. 
 
Çam yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye tam bir kaos ortamında mecburen seçime gitmiş ve AKP’nin ya canınız ya iktidar keyfiyeti altında yaşanan seçimde, 7 Haziran’dan çok farklı sonuçlar alınmıştır. Muhalefet partisi olarak üzerimizdeki görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Reyhanlı’da, Suruç’ta, Ankara’da, Paris’te, Beyrut’ta yaşananlar tüm dünyanın ortak sorunudur. Ama biz özellikle Ankara’da benim de içinde bulunduğum barış mitinginin kana bulanması ve 102 kardeşimizi kaybettiğimiz olayı asla unutmayacak, açıklamalardan tatmin olmayacak, bu olayın gereken tüm ayrıntılarını ortaya çıkarmak için çalışacağız. Bu dönemden en büyük beklentimiz özgürlüklerin kısıtlanmaması, terörün son bulması, yargının bağımsızlığı, adaletin herkese lazım olduğu bilinci, hukukun gerekliliği, şeffaflığın sağlanması, eşitlik, kardeşlik ve barışın sağlanması ve korunmasıdır. Atatürk ilke ve inkılaplarına, Anayasamızın değişmez maddelerinin gerekliliklerine sonsuza kadar bağlılığımızı buradan çok daha net bir şekilde dile getirecek; Cumhuriyet rejiminin sonsuz savunucuları olduğumuzu hep hatırlatacağız.”
 
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER