'İzmir'de Tek Kale Var O da...'

AK Parti İzmir Milletvekili ve Büyükşehir başkan adayı Binali Yıldırım, yolsuzluk operasyonlarını değerlendirdi.

Yıldırım '' Yolsuzluk varsa bu hastaneler, limanlar, yollar nasıl yapıldı? Yolsuzluğun arkasında duran namerttir''dedi. Seçim çalışmalarına ilçe turlarıyla devam eden Yıldırım, Kınık'tan Halka seslendi. 
 
Seçim meydanlarında, siyasi arenada kendileriyle hizmet yarışına giremeyenlerin başka yollara başvurduğunu söyleyen Yıldırım, “Siyaset yapan rakiplerimiz, hizmette yarışamazlar. O yüzden çamur atıyorlar. Ha babam atın durun, ne olacak? Güneş balçıkla sıvanmaz. Biz konuşmuyoruz, eserler konuşuyor. Türkiye’nin her tarafında yatırımlar, eserler konuşuyor. Çağdaş olmanın gereği, altyapı hizmetleridir. Ufak tefek çözümler işe yaramaz. Köklü çözümler bizde. Bazı şeylerin üzerini örterek içinden çıkamazsınız. Artık zaman, İzmir’i ayağa kaldırma zamanıdır. Kaybolan yıllarını yıldırım hızıyla telafi etme zamanıdır. İzmir'de tek kale var, o da Kadifekale. 30 Mart, ülkemiz için de İzmir için de önemli bir gün olacak. Bir dönüm noktası olacak.” şeklinde konuştu. Kendi siyasetlerinde husumet, hamaset ve nutuk atmak olmadığını, hizmet olduğunu aktaran Binali Yıldırım, “Boş laflar, sloganlar, içi boş cümlelerle yapılan siyasete İzmir’in karnı tok. 15 yıldır kenti getirdiğiniz nokta ortada. Korku siyasetiyle gelinen nokta ortada. İzmir bu durumdan memnunsa benim diyeceğim bir şey yok. İsterseniz, inanırsanız başarırsınız. Biz hemşehrilerimize inanıyoruz. Herkes ne yaptığını söyleyecek. Size gelip de, ‘Yapacağım.’ diyorlarsa onlara, ’14 yıldır ne yaptın arkadaş?’ diye sorun. Biz yaptıklarımızı da yapacaklarımızı da anlatacağız.” dedi.
 
Binali Yıldırım, yolsuzluk ve liman operasyonlarından sonra ortaya çıkan sıkıntılar hakkındaki soruları da cevapladı: “Bizim iş yapmayan adama ihtiyacımız yok. Hata yapabilir ama hainliğe müsaade etmeyiz. Son günlerde bir, ‘yolsuzluk, arsızlık var’ diye yaygara gidiyor. İş yapılıyor kardeşim. İş yapan adam, hata yapar. Siz de adam çalıştırıyorsunuz. Yolsuzlukların, arsızlıkların arkasında duran namerttir. Gideceği yere kadar gitsin ama yolsuzluk, arsızlık kisvesi altında ülkenin temellerine dinamit koymak, kimsenin harcı değildir. 11 yıllık kazanımı 11 günde tüketmeye kimsenin hakkı yok. Hiç kimsenin ülkeyi süper güçlere, IMF’ye teslim etme hakkı yok.”
 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER