banner51

'İzmir Yıldırım'a Muhtaç'

İzmir'de modern çöp depolama tesisinin olmadığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Orası da AK belediyeciliğe muhtaç, Binali Yıldırım’a muhtaç" dedi.

 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Alibeyköy Meydanı'nda düzenlenen Mecidiyeköy-Kağıthane-Alibeyköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın Temel Atma ve 201 Erguvan Otobüsünün Hizmete Alım Töreni"nde konuşma yaptı.
 
Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;
 
İstanbul’u CHP’den 2.5 milyar borçla devraldık. İstanbul’daki metro zincirinin son değil, yeni bir halkasıdır. Mecidiyeköy’deki metro hattıyla entegre olacak. Metro hattını Beşiktaş ve Kabataş’a kadar uzatarak, kesintisiz ulaşımı sağlamış olacağız.
 
Günde 1 milyon kişinin yaralanacağı hattın devreye girmesiyle Mecidiyeköy-Mahmutbey arasındaki yolculuk süresi 27 dakikaya sürecek. Mahmutbey’den metroya binen bir kardeşim, Yenikapı’ya 39 dakika, Üsküdar’a 48 dakika, Sabiha Gökçen’e ise 95 dakikada ulaşabilecek.
 
Katlı otoparkları yoğunlaştırarak istasyonlarımızı daha rahat bir hale getireceğiz.
 
Londra’nın merkezine giremezsiniz, parayı ödemek suretiyle girersiniz. Aynı şekilde Paris, aynı şekilde New York. Metro hatlarına rağmen bu sıkıntılar yaşanıyor. İstanbul’da sıkıntılarımız yok değil var. Metrobüs dünyanın birçok ülkesinde yok ama bizde var. Metro hatlarının devreye girmesiyle trafiğimiz daha da rahatlayacak. 201 erguvan otobüsünde lüks var.
 
İstanbul sadece İstanbul değil, İstanbul Türkiye’dir, İstanbul Avrupa’dır, İstanbul Asya’dır. Tüm islam coğrafyasının kalbidir. İstanbul doğu medeniyetinin de batı medeniyetinin de kalbidir. Bu şehre aşkla tutkuyla bağlı değilseniz ona hizmet veremezsiniz. Benim İstanbul sevdamı anlatmama gerek yok.
 
Bu şehri gecekondulara mahkum ettiler. Bu şehri çöplüğe boğdular. Adeta kimliksiz bir köy gibi yönetilmeye çalışıldı.
 
Bu seçimde oy kullanacakların bazıları Ümraniye Hekimhan’daki çöplüğün nasıl patladığını, 39 kişinin nasıl öldüğünü bilmiyor olabilirler.
 
İzmir’de modern çöp depolamasının olmadığını biliyor musunuz? Halen vahşi depolama var. Orası da AK belediyeciliğe muhtaç, Binali Yıldırım’a muhtaç. AK belediyeciliğe muhtaç, Binali Yıldırım’a muhtaç.
 
Sigara içen beylere diyorum ki, hanımları rahatsız etmeyin sigarayı bırakın.
 
Biliyorsunuz, paralel yapı ortaya çıktı. Bir kısmı yargıda, bir kısmı emniyette. Paralel yapı bizim iş adamlarımıza yönelik adımlar attı. 3. havalimanının maliyeti 42 milyar dolar.
 
Ana muhalefetin genel müdürü kalkıyor bu ortaklardan birinin adını vererek, sivil toplum örgütünden ayrılması gerekiyor. O girişimci devletin, senin atamanla gelmedi. Tüm üyelerin oylarıyla geldi. Onlar getirdi, onlar alırlar. Bu girişimci oradan ayrılmaz, ayrılmaması gerekir. Sen kimsin, sen işine bak. Sandıktan netice alamayınca sokaklara dökülüyorlar. Sandıktan netice alamayınca Gezi olaylarının içinde yer aldılar.
 
Şimdi de paralel yapılanmayla çalışıyorlar. Ne oldu, ne kadar çabuk arkadaş, ne kadar çabuk dost oldunuz.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER