'İzmir İstesin Biz Yapalım'

İzmir'in iki yakasını bir araya getirecek Körfez Tüp Geçit Projesi için İzmirlilerin sesini biraz daha gür çıkarması gerektiğini vurgulayan Bakan Yıldırım, ''Siz isteyin biz yapalım. İstanbul istedi, yaptık'' dedi.

'İzmir İstesin Biz Yapalım'
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Körfez Tüp Geçit Projesi için İzmirlilerin sesini biraz daha gür çıkarmaları gerektiğini ifade etti. Körfez Tüp Geçişi'nin kent kamuoyunda enine boyuna tartışıldığını ve projeye desteğin her geçen gün arttığını ifade eden Binali Yıldırım, "Baştan beri bir şey söylüyoruz, biz İzmir'e her türlü projeyi, her türlü hizmeti getirmeye kararlıyız ancak İzmir'in istemesi lazım" diye konuştu. İzmir'de mutabakat sağlanması halinde projeye başlamaya hazır olduklarını vurgulayan Yıldırım, "Hatırlayın Konak Tünelleri Projesi'nde başka projelerde ciddi sıkıntılar yaşandı. Zorluklar yaşadık, hukuki süreçler yaşıyoruz. Statlar aynı şekilde. Bir takım zorluklar engeller yaşıyoruz. İstiyoruz ki İzmir'in alameti olacak bu projede aynı zorlukları yaşamayalım o yüzden de İzmir istesin biz yapalım. Bak İstanbul istedi yaptık. Marmaray'ı yaptık. Avrasya Tüneli'ni yaptık. Yavuz Selim Köprüsü'nü yaptık. İzmir Körfez Köprüsü'nü yapıyoruz. İzmir Otoyol çalışmasını sürdürüyoruz. İzmir kamuoyunun mutabakatla biz bu projeyi istiyoruz demelerini, seslerini biraz daha gür çıkarmalarını bekliyoruz" dedi. 
 
Yıldırım, İzmir'de Karşıyaka ve Göztepe'ye yapılacak statlarla ilgili hukuki sürecin sonlanmasını beklediklerini sözlerine ekledi. 
 
ALAÇATI'YA HAVAALANI GELİYOR
 
Adnan Menderes, Çiğli Kaklıç ve Selçuk Havaalanı'ndan sonra müjdesini verdiği Çeşme Alaçatı'daki hava meydan projesine de değinen Yıldırım, "Havalimanın imar ve proje çalışmaları devam ediyor. Bunlar tamamlandığında bu havalimanı özel uçuşlar ve özellikle eğitim uçuşları için kullanılacak. Dolayısıyla biz bunu yap işlet devret modeli ile yaptırmak için süreci başlatmış olacağız" diye konuştu. 
 
Kaynak: Sabah
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER