banner51

'İstikrardan Rahatsız Olanlar Var'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çorum’da yaptığı açıklamada, Türkiye’nin istikrarından rahatsız olanların var olduğunu belirterek, "Dertleri Türkiye’nin büyümesi değil, dertleri siyasi iktidarı ortadan kaldıracak bir yapının ortaya çıkmasıdır. Çünkü istikrardan rahatsız olan çevreler var" dedi.

'İstikrardan Rahatsız Olanlar Var'
 
Bugün Ankara’dan karayolu ile Çorum’a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Küçük Sanayi Sitesi’nde 440 dükkanın temel atma törenine katıldı. Vali Ahmet Kara ve protokol üyelerinin de yer aldığı törende konuşan Bakan Bozdağ, bir çok çevrelerin Türkiye’nin siyasi istikrarını bozmak için pek çok çalışmalar içerisinde olduğunu dile getirerek, "Kurt puslu havayı sever misali en ufacık bir kargaşa olduğu zaman televizyonlara çıkıp nasıl ahkam kestiklerini, gazetelerinden nasıl manşetler attıklarını görüyorsunuz. Dertleri Türkiye’nin büyümesi değil, Türkiye’nin ileri gitmesi değil, Türkiye’nin kalkınması değil, dertleri siyasi iktidarı ortadan kaldıracak bir yapının ortaya çıkmasıdır. Çünkü istikrardan rahatsız olan çevreler var" dedi.
 
Siyasi istikrarın kendileri için bugün en kıymetli hazineleri ve en büyük güç kaynağı olduğunu ifade eden Bakan Bekir Bozdağ, bu istikrarı korumak ekonominin ve ülkenin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Bunu gören birçok çevrelerin Türkiye’nin siyasi istikrarını bozmak için pek çok çalışmalar yürüttüğüne dikkat çeken Bakan Bozdağ, "El altından, el üstünden, dışarıdan, içerinde el ele işbirliğiyle ’Türkiye’de ekonomik istikrarı bozulsun, onun için siyasi istikrar bozulsun, onun için güçlü iktidar gitsin de biz şu bulanık suda istediğimiz balıkları avlayalım’ diye düşünen plan yapan, hesap yapan, bir çok çevreler var" dedi.
 
Esnaf konusunda hükümet olarak da çok duyarlı davrandıklarını ve göreve geldikleri günden bugüne kadar esnafın sorunlarını çözmek, onları daha ileri noktalara taşıma konusunda pek çok adımlar attıklarını dile getiren Adalet Bakanı Bozdağ, "Türkiye geçmiş zamanlarda istikrarsızlığa çok bedeller ödemiştir. Bugün gelinen noktada ekonomisi büyüyen, esnafının yüzü gülen bir Türkiye varsa insanlar geleceğe dair umutla bakabiliyorlarsa emin olun milletimizin istikrara verdiği değerden sandıktan sürekli siyasi istikrarı çıkarmasından ve bu çerçevede Ankara da güçlü bir iktidarın var olmasından kaynaklanmaktadır" diye konuştu.
 
Konuşmanın ardından Bakan Bozdağ ve beraberindekiler, 440 dükkanın temelini okunan duaların ardından attı.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER