banner51

'İstikamet Saraçhane'

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, taksinin şoför koltuğuna geçerek “İstikametimiz Saraçhane. Bu taksi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gider. Gelmek isteyenler gelsin” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifini ziyaret etti. Taksiciler ile sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Sarıgül burada bir konuşma yaptı. Sarıgül, “30 Mart akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyemizde sizlerin temsilcileri orada olacak. Öyle yağma yok. Fiyatları kendiniz belirleyeceksiniz” diye konuştu.
 
TAKSİCİ KARDEŞLERİM BAŞIMIN TACIDIR
 
Taksicilere hitaben bir konuşma yapan Mustafa Sarıgül, “Sarı plakayla büyüyen, o akşam eve geldiği zaman rahmetli babacığım rahmetli anneciğim o paralı o kuruşları nasıl saydığını sanki milyonlar sayarmış gibi keyfini yaşadığımız günleri ne demek olduğunu biliyorum. 24 saat bütün kamu ve kuruluşlarında hizmetlerin durduğu anda taksici esnafımız çoluk çocuğunun rızkını helal yollarla kazanan ve mutfağında en ufak haram lokma bulunmayan başımın tacı olan kardeşlerimiz sizlersiniz” dedi.
 
MESUT YILMAZ TAKSİCİLER HİÇ YILMAZ
 
Milletvekili olduğu dönemde, dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz ile arasında geçen bir diyalogu anlatan Sarıgül, “O dönem buraya gelmiştim ve ‘İstanbul’da direksiyon sallamak’ diye bir kitap çıkarmıştım. Taksiler o gün bağlanıyordu ve 1989 yılında Çağlayan Meydanı’nda taksiler bağlanmasın bir toplantı yapmıştım. Mesut Yılmaz o dönemin başbakanıydı ve ona şöyle demiştim ‘Mesut Yılmaz ama taksiciler hiç yılmaz’. Sonra Mesut Bey’e şöyle bir sitem etmiştim: Biz sadece sizin mesut olmanızı istemiyoruz bütün taksicilerin mesut olmasını istiyorum demiştim” diye konuştu.
 
ŞOFÖR HAKKI’NIN OĞLU GELİYOR
 
Konuşmasına devam eden Mustafa Sarıgül şunları söyledi:
 
“Taksicilerin sorunlarının hepsini bilen sizin kamu görevi yaptığınızı bilen şoför hakkı babanın oğlu İstanbul’a geliyor. Geçen gün beni duygulandırdınız beni ağlattınız. Etrafı dağlık, ortası bağlık, rüzgarı sert delikanlısının mert olduğu adam gibi yerden geliyoruz. O gün Sayın Kılıçdaroğlu’yla birlikte buraya gelirken bana gösterdiğiniz ilgi alakanın yanında bana dediğiniz ’Biz hayatımızda Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermedik ama oylar Sarıgül’ündür’ sözleri benim için çok önemliydi.”
 
MEVCUT YÖNETİM GELİRSE HİÇBİR OTELE TAKSİ GİREMEYECEK
 
‘Çoluk çocuğunuz rızkını helal yolla kazanmak istiyorsanız bana oy verin’ diyen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sarıgül, “Yapamadığım hiçbir işin söz vermem konuşmam. 30 mart akşamı 20.30’da Allah korusun mevcut yönetim seçilsin. Hiçbir otele ilk etapta bir taksici bile giremeyecek. Oy için konuşmuyorum burada binlerce taksici esnafımız var babadan deden kalan bir plakaları var. O plaka sizin varlığınız, hava paranız. Böyle olduğu zaman VIP taksiler devreye girecek beş tane büyük firma alacak arabaları koyacak seyirci kalacaksınız. Arabanızla baş başa kalacaksınız arabanız bir teneke durumuna düşecek. Arabanızın teneke durumuna düşmesini istiyorsanız aha bunlara oy verin. Arabanızın, taksici esnafımızın özgür olmasını istiyorsanız, çoluk çocuğunun rızkını helal yolla kazanmak istiyorsanız bana oy verin” dedi.
 
SARIGÜL 4-5 FİRMANIN ADAMI DEĞİLDİR
 
Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği takdirde Mayıs’ın ikinci haftası Salı günü saat 14’te İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplanacağını ve alacakları ilk kararı da açıklayan Sarıgül konuşmasını şöyle tamamladı:
 
“İlk kararımız VIP taksilere son vermek. Eğer benim için ‘Bunları oy almak için söylüyor’ diye düşünüyorsanız sakın bana oy vermeyin. Oy için bunu söylemiyorum. Ben bunu adalet duygusu için söylüyorum. Ama VIP adı altında 4-5 tane firmayı zengin ediyorum dersen Sarıgül 4-5 tane firmanın adamı olmaz. Sarıgül hakkın ve halkın adamı olur. İstanbul’da kin, nefret ve sevgisizlik dönemi bitsin. İstanbul’da barış, özgürlük ve demokrasi dönemi başlasın. &ldquo
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER