İstifa İddialarına Ne Dedi?

MHP seçim sonuçları ile yıkıldı. Devlet Bahçeli divanı toplamak için talimat verdi. MHP koridorları istifa söylentileri ile sallandı.

1 Kasım 2015 seçiminde en fazla oy kaybeden parti MHP büyük bir şok yaşayarak en fazla oy kaybeden parti oldu. 7 Haziran seçimlerinde yüzde 16,3 oy alan MHP, 1 Kasım seçimlerinde ise büyük bir düşüş yaşayarak kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 11,9 oy alabildi. Bu sonuçlara göre MHP 1 Kasım seçimlerinde 41 milletvekili çıkarabildi.
 
DÖRDÜNCÜ PARTİ OLDU
 
7 Haziran seçimlerinde aldığı oyla 80 milletvekili çıkaran MHP, 1 Kasım seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara yüzde 11,9 oy alarak 41 milletvekili çıkarabildi. MHP bu seçimde 39 tane milletvekilini kaybederek Meclis sıralamasında dördüncü parti oldu.
 
MHP'NİN KALESİ DÜŞTÜ
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye'de kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 34,1 oy aldı. Bahçeli, memleketinde yüzde 6,9 oy kaybı yaşayarak büyük bir şok yaşadı. Bu sonuçlara göre MHP kalesinde 2 milletvekili çıkarabildi.
 
MHP, 7 Haziran seçimlerinde kalesi Osmaniye'de 41,8 oy almıştı.
 
MHP İSTİFA İDDİASINI YALANLADI
 
MHP kaynaklarından Devlet Bahçeli'nin istifa edeceği iddiaları üzerine açıklama yapıldı. MHP'den yapılan açıklamada "Devlet Bahçeli'nin istifa edeceği spekülasyonları doğru değildir" denildi.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER