İşte Erdoğan'ın İlk Tweet'leri!

Guardian gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hesabından atılan ilk tweet ile ilgili olarak 'Türkiye'nin teknoloji fobili cumhurbaşkanı ilk tweetini atarak Twitter'e düşmanlığını en sonunda kaybetti mi?' diye yazdı.

İşte Erdoğan'ın İlk Tweet'leri!
Gazete şu anda Kolombiya'ya resmi ziyarette bulunan Erdoğan'ın @RT—Erdoğan kişisel hesabından pazartesi günü ilk tweetini attığını ve bu tweetin Türkiye'deki sigarayı bırakma günüyle ilgili olduğunu söyledi.
 
Gazete, Erdoğan'ın attığı Tweeti de görüntüleyerek Erdoğan'ın hesabının geçmişte destekçileri tarafından kullanıldığını şimdi se Cumhurbaşkanı'nın tweet'leri çin cumhurbaşkanlığı yönetimi tarafından yönetildiği ekledi.
 
Guardian ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl şubat ayında 'Twitter ile hiçbir alıp veremediğim yok. Zaten bununla uğraşacak vaktim yok. Gece gündüz çalışıyorum' sözlerine yer verdiği haberinde ağustos ayında da 'sosyal medyayı elinde bıçaklı bir katil' olarak yorumladığını hatırlattı.
 
Guardian, hükümetin geçen yıl mart ayında Twitter ve Youtube'u yolsuzluk skandalıyla ilgili kayıtları yaydığı gerekçesiye bir süre kapattığını da ekledi.
 
Erdoğan ikinci tweet'ini attı
 
Kolombiya'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi twitter adresinden ikinci tweet'ini attı.
 
 
Bilindiği gibi Erdoğan'ın resmi twitter adresinden atılan tweetlerin çoğunu danışmanları yolluyor. Erdoğan, kendi attığı tweetlerin sonuna ise 'RTE' yazıyor. Erdoğan, sonunda 'RTE' ibaresi olan ilk tweet'ini 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü'nde atmıştı.
 
Erdoğan'ın ikinci tweeti ise bu sabah saatlerinde geldi. Erdoğan tweetinde "Kolombiya'ya yaptığım ziyaretin verimli neticeler doğuracağına inanıyor, güzel ev sahipliği için CB Sn @JuanManSantos'a teşekkür ediyorum RTE' ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER