banner51

Işık'tan Operasyon Açıklaması

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın 67.Danışma Meclisi toplantısında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Bu operasyonla canımız dediklerimiz bizi canevimizden vurmaya başladı“ dedi.

Işık'tan Operasyon Açıklaması

Antikkapı Restoran’da düzenlenen Danışma Meclisine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra ,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ,AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, AK Parti Milletvekilleri, AK Parti İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda AK Parti il ve ilçe teşkilatı üyesi katıldı.

 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Nihat Ergün gibi bir yol arkadaşıyla çalışmaktan çok büyük onur duyduğunu söyledi. Işık sözlerine şöyle devam etti:
 
“Ben gerçekten şanslı bir insanım. Çünkü Kocaeli gibi bir ilde siyaset yapıyorum. Nihat Ergün gibi bir isimle yol arkadaşı olmakta benim için bir şans ve çok büyük bir onur. Bakanlığı Nihat Ergün gibi bir siyaset ustasından aldım. Çok güzel bir devir teslim yaptık. Bunu bir nöbet değişimi olarak görüyorum. Bu bakanlığın Kocaeli’de kalması Başbakan’ın Kocaeli’ye vermiş olduğu bir değerdir. Bu bakanlığın yükü bende ama onuru sizde. Yeni yılın bütün insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyorum. Başbakanımızın heyecanına millet destek verdi. Geçmişte çok büyük sıkıntılar yaşandı. Yaşanan sıkıntılara Başbakanımız kendisinden vererek ülkeyi düzlüğe çıkardı. 11 yıl önceki aynı heyecana devam ediyoruz.
 
Yolsuzluk operasyonu ile ilgili konuşan Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
Türkiye’nin en parlak ayı mayıs 2013’dür. 2013 mayıs ayı Türk ekonomisinde pek çok güzelliğin yaşandığı senedir. Sayın başbakan bu kriz bizi teğet geçecek dediğinde başbakanla alay edenler şimdi başını öne eğmiş. Üç beş tane ağaç bahane edilerek, operasyon yapılmak istendi. Polisin bu kadar orantısız güç göstermesini bizde eleştirdik. Bu operasyon mayıs ayında yaşanan gelişmelere karşı Türkiye’ye yapılan bir operasyonudur. Bu millet ödediği ağır beldelerden sonra bu oyunları çok net görüyor ve oyuna gelmiyor. Bugün yaşadığımız olaylar 1980,1960’a çok benziyor. 30 yıldır Türkiye İran olacak diyorlardı ama şimdi İran Türkiye olmaya çalışıyor. Bu son operasyon daha sinsi ve tehlikeli bir operasyon. Daha dikkatli olmamız lazım. AK Parti yolsuzlukla mücadele etmeseydi 3 dönem bu milletin başına gelemezdi. Bu millet hırsızlara 3 dönem iktidar olma şansı vermez. Her partide çiğ süt emmiş insanlar olabilir. Bir savcı başsavcısına bilgi vermiyorsa, dosya içindeki iddiaları medyaya servis ediyorsa biz buna savcı haklıdır diyebilir miyiz? Savcının yaptığı operasyon yolsuzluk operasyonu değil, siyaseti dizayn operasyonudur. AK Parti’yi yıkamadınız. Bu operasyonu artık millet yemiyor. Bu kadar büyük camianın içinde çiğ süt emmiş inşalar olabilir. Ey savcı senin derdin yolsuzlukla mücadele mi Haklbankası’nı çökertmek mi? Biz kendi bankalarımıza kendi elimizle operasyon yapar hale geldik. Bu ülkede Halkbankası’nın İran ile ticaret yapmasından kim rahatsız olabilir. Bu ticaretten kim rahatsızsa bu operasyonun başı odur. Bu kesinlikle yolsuzluk operasyonu değil. Kim bu milletin malına haksız yere el uzatırsa ol eller kırılsın. Yolsuzluk ne kadar suçsa inşalara iftira atmakta o kadar suçtur. Biz bu oyuna gelmiyoruz. Bir bedel ödüyoruz. Şu anda hedef Türkiye’de siyasi istikrarı bozmaktır. Canımız dediklerimiz bizi canevimizden vurdu.Bu operasyonun açık hedefi Recep Tayyip Erdoğan, ama biz başbakanımızı yedirmeyiz. Bir ikinci dalga operasyonu yapmak istediler. Meğer bu operasyon 3. Havalimanına yönelikmiş. Ben şimdi bu operasyonun iyi niyetine nasıl güveneceğim. Medyadakiler siz ülkeye yapılan operasyonu yolsuzluk operasyonu olarak sunarsanız size de güvenimiz kalmaz. Devraldığım bakanlık Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek en önemli bakanlıklardan birisi. İnşallah bu ülkeyi yüksek teknolojiye dayanan bir ülke konumuna getireceğiz. Bu ülke ihracatını 500 milyar dolara getirecek. Gezi olayları ve 17 Aralık’ta yaşananlar seçimleri seçim olmaktan çıkardı . Yerel seçimler Siyaseti vesayet altına almaya çalışanlara karşı vereceğimiz en önemli mücadele olacak. Kimseye bu milletin getirdiği iktidara operasyon yapamayacağını göstereceğiz."
 
Konuşmaların ardından Danışma Meclisi basına kapalı olarak devam etti.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER