'IŞİD'e Karşı Paket Bekliyoruz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, beraberinde CHP’li milletvekilleri Atilla Kart, Ali Özgündüz, Hasan Akgöl, Mehmet Şeker, Mevlüt Dudu, Osman Korutürk ve Refik Eryılmaz ile Meclis’te basıntoplantısı düzenledi. Pavey, "Hükümet güvenliğimizle gerçekten ilgileniyorsa, hepimizin selameti için radikal teröre IŞİD’e karşı hazırlayacağı güvenlik paketini bekliyoruz" diye konuştu.

'IŞİD'e Karşı Paket Bekliyoruz'
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, "Hükümet güvenliğimizle gerçekten ilgileniyorsa, hepimizin selameti için radikal teröre IŞİD’e karşı hazırlayacağı güvenlik paketini bekliyoruz. Ortadoğu tarihinin en karanlık dönemlerinden birinden geçiyoruz. Hükümet bu karanlığın bizzat planlayıcı ve uygulayıcı bir parçasıdır. Müslüman Kardeşler zihniyetini yerleştirmek için sınırımızı vahşi çağların tortusu barbarlara teslim ettiler" dedi. 
 
Pavey,"Hükümet’in, Suriye’de uyguladığı planın parçası olarak son dört yıldır ülkemize taşınan çoğu Çeçen ve Libyalı 50 bin civarında profesyonel cihatçı Türkiye’ye yerleştirilmişlerdir. Bunlar nerelerde ikamet etmektedirler? Günlük yaşamları için gereken finansı nereden elde etmektedirler? Sıradan insanlar için korkunç bir tehlike olan bu cihatçılar, AKP için neyin güvencesidirler? IŞİD, Kobani’den sürüldüğünde ağır silah ve mühimmatlarını, Türk istihbaratı ve ordusunun bilgisi ve yardımı altında topraklarımıza park etmiştir. IŞİD, Hükümet tarafından nasıl bu kadar pervasızca desteklenmektedir? Suriye’ye askeri müdahale için Reyhanlı’da kendi vatandaşlarımızı bombalayan IŞİD militanları korunmuş, kaçırılmış, saldırıya ait izler yok edilmiş, yerine masum insanlar tutuklanmış, işkenceden geçirilmiş, halkımız tümüyle yanlış bilgilendirilmiş, bunlar yetmezmiş gibi üstüne bir siyasi istismar masalı uydurulmuştur. Zamanın başbakanı ve bakanları tarafından günlerce ulusal kanallarda beyin yıkama masalı olarak kullanılmıştır. Bu dehşetli oyun için ne zaman özür dilenecektir? 27 Mart 2014’te Başbakan, MİT Müsteşarı, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı ve Genelkurmay 2. Başkanı’nın yaptıkları toplantıda ’Gerekirse Türkiye’ye 8 füze attırır savaş gerekçesi üretirim. Süleyman Şah Türbesi’ne de saldırtırız. Yapacağımız iş direk savaş sebebi..’ konuşması ortaya çıkmıştır. Hükümet, kendi toprağını bombalamayı amaçlayan bu plan hakkında hiçbir sorumuza hala cevap vermemiştir" diye konuştu. 
 
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, IŞİD’in Türkiye’nin hem iç hem de dış güvenliğinin tehdit eder hale geldiğini belirterek, "Bu iklimi AKP iktidarları yaratmış, beslemiş ve yeşertmiştir. Türkiye bu çıkmazı, siyaset, hukuk, Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkarak aşacaktır" dedi.
 
CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, "Sultanahmet bombacısı denilen Dağistanlı teröristin hedefi, Türkiye’deki caferi camileriydi, yanlışlıkla oraya götürüldü ve panikle bomba patladı. Hükümet Güneydoğu’nun güvenliğini PKK’ya, batının güenliğini IŞİD’e mi bıraktı?" dedi.
 
CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz da Türkiye’nin dünyanın en tehlikeli radikal örgütlerin tehditi altında olduğunu, Hükümet’in bunlara yönelik acilen önlem alması gerektiğini ifade ederek, "Terör patlamasıyla karşı karşıya kalabileceğimizi tüm ülkenin görmesi ve anlaması gerekiyor" diye konuştu.
 
CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ise kendilerinin bildiklerini Hükümet’in de bildiğini belirterek, "Biz bu bilgilerimizle bir gün onları yargının karşısına çıkaracağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER