banner51

İnce'den Seçim Yorumları

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Bu seçim, ayakkabı kutusundaki dolarlarla cebinde harçlık olmayan babaların seçimidir" dedi.

CHP’li Muharrem İnce, seçim bürosu açılışı için geldiği Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nde Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. İnce’ye, CHP Zonguldak milletvekilleri Prof.Dr. Mehmet Haberal ile Ali İhsan Köktürk eşlik etti. İnce, burada yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin ekonomisinin iyi olmadığını, gelecek günlerde daha büyük sıkıntılar yaşanacağını söyledi. İnce, özgürlüklerin kısıtlandığını, hukuk düzenine darbe indirildiğini, internetin yasaklandığını, trübünlerde tezahüratlara müdahale edildiğini ileri sürerek, bunların AB başta olmak üzere dış dünyada ibretle takip edildiğini kaydetti.
 
Özgür dünyanın, çağdaş demokrat dünyanın kaygıyla izlediği bir Türkiye olduğunu belirten İnce, şunları söyledi:
 
"Bu, Türkiye’nin ekonomisine de darbe vuracaktır, güvenliğine de darbe vuracaktır. Türkiye’nin başına büyük dertler açacaktır. Türkiye’nin, Suriye konusuda pekçok uluslararası arenada, Birleşmiş Milletler’de başını belaya sokacağını hep birlikte göreceğiz. İnşallah bu yanlışlardan hükümet vazgeçer. İnşallah millet oylarıyla bu yanlışların yapılmasına ’dur’ der. Biz insanlarımızın mutlu olmasını, varlık içerisinde olmasını, özgür biçimde yaşamasını isteriz. İşletmelerin karlı olmasını isteriz. Onların mahçup olmasını istemeyiz. Onlara Allah bol kazanç versin isteriz. Ekonomimizin düzgün olmasını isteriz. Bu seçim ayakkabı kutusundaki dolarlarla cebinde harçlık olmayan babaların seçimidir."
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER