'İç Güvenlik Paketinden Vazgeçmedik!'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bir haftalık erteleme, iç güvenlik paketinin zamana yayıldığı veya vazgeçildiği intibası oluşturmasın. İç güvenlik paketi çıkacaktır, çıkacaktır, çıkacaktır" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Çözüm Süreci'ni önümüzdeki siyasi gelişmelerin merkezine oturttuk" diyerek, "İnadına çözüm, inadına barış, inadına demokrasi dedik, demeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
 
Davutoğlu, "Biz hiç kimsenin inancı, düşüncesi, örfü, mezhebi, etnik yapısı dolayısıyla ayrıştırılmadığı yepyeni bir Türkiye'ye doğru yürüyoruz. Bu yeni Türkiye, kardeşliğin, eşit vatandaşlığın, özgürlüğün Türkiyesi olacak" şeklinde konuştu.
 
"Halkı direnmeye çağıracağına sandığa çağırsana"
 
Kılıçdaroğlu'nun İç Güvenlik Paketi konusunda halka direnme çağrısı yapması ile ilgili olarak da "Madem sen demokratik siyasi bir partisin, bir partinin Genel Başkanısın. Halkı direnmeye çağıracağına sandığa çağırsana" diye seslenen Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"İnsanları direnmeye çağırırsan, bir, bu direnme talimatını Türkiye'den değil de Pensilvanya'dan alırsan, iki, biz hesabını sorarız arkadaş. Bu ülke bu düzeni kolay ihdas etmedi. Kılıçdaroğlu yüce Meclis'in kürsüsünde konuşuyor, aynı saatlerde Pensilvanya'daki paralel yapının başı da New York Times'ta makale yazıyor. Alın Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını, alın o makaleyi yanyana koyun, tercüme edildi sanırsınız. Çünkü arkada bir el o ikisine aynı talimatı veriyor."
 
"İç güvenlik reformu paketi çıkacaktır"
 
Davutoğlu, "Hiç kimse, bu bir haftalık ertelemeyi, iç güvenlik reformu paketinin herhangi bir şekilde zamana yayıldığı veya vazgeçildiği gibi intibaya kapılmasın. İç güvenlik reformu paketi çıkacaktır, çıkacaktır, çıkacaktır" ifadelerini kullandı.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER