'Hükümetle İlişkilendirmenin Anlamı Yok'

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Koza-İpek grubuna kayyum atanmasıyla ilgili, "Bunu hükümetle ilişkilendirmenin anlamı yok. Hukuk kararı olmadan, yargı kararı olmadan, bu işlemlerin yapılamayacağını hepimiz biliyoruz" dedi.

'Hükümetle İlişkilendirmenin Anlamı Yok'
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ziyaretlerde bulunmak için Aksaray’a geldi. İlk olarak AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Işık, burada gazetecilerin sorularını da cevapladı.
 
Bakan Işık, Koza-İpek grubuna kayyum atanmasıyla ilgili soru üzerine, atamanın yargı kararı ile yapıldığını belirtti. Işık, şunları söyledi:
 
"Bunlar biliyorsunuz yargının kararlarıdır. Hukuk devletinde, demokrasilerde, yargı kararının dışında hiç kimse bir başkasının şirketine kayyum atayamaz. Dolayısıyla yargı belli çalışmaları, incelemeleri yapıyor ve bugün gazetelere yansıdığı kadarıyla da bir takım şüpheli para hareketlerinden, himmet için toplanan paraların holdingde tutulduğundan veya orada işlendiğine yönelik bazı şüpheli durumlardan bahsediliyor. Dolayısıyla yargı, bütün bunları inceler ve bu incelemelerinin sonucunda hukuka aykırı, mevcut kanunlara ve mevzuatlara aykırı işlem yapılmışsa bunun hukuktaki karşılığını hayata geçirir. Bunu hükümetle ilişkilendirmenin anlamı yok. Hukuk kararı olmadan, yargı kararı olmadan bu işlemlerin yapılamayacağını hepimiz biliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER