Hükümetin Gözü Yabancı Sermayede

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni teşvik paketinde bölgeler arası dengesizlikler özellikle İzmirli işadamları arasında tartışılırken, Ali Babacan'ın gündeminde ise uluslararası sermaye vardı.

 

Açıklanan yeni teşvik haritasından hak ettiğini alamayan İzmir'li işadamları kara kara düşünürken, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın gündeminde yabancı yatırımcılar vardı.
 
TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Babacan, Türkiye'nin güvenli bir liman olduğunu söyledi; özel sektörün ve uluslararası yatırımcıların önemini vurguladı.
 
Türkiye'nin sağladığı güven ortamı ve istikrarın ülkeyi bir çekim merkezi haline getirdiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Çin'den, Japonya'dan, Tayvan'dan yatırımcılar Türkiye'ye geliyor. Avrupa'ya bakıyoruz. Avrupa'da işlerin kötü gittiğini gören yatırımcılar, Türkiye'ye geliyor. Körfezdeki ve Ortadoğu'daki bu istikrarsız tablolar sonucunda yatırımcılar güven adası olan Türkiye'ye geliyor. Türkiye'deki güven ortamı ve istikrar başlı başına bir teşvik." dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2012, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER