'Hocam Yalnız Değilsiniz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gezi Parkı olayları sırasında camide içki içilmediğini söylediği için tayin edildiği ileri sürülen Fuat Yıldırım'a seslendi. Tekin, Yıldırım'la bir diyaloğunu da anlattı.

'Hocam Yalnız Değilsiniz'

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, kurban bayramı kutlaması için CHP Aydın İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

İl binasında partililer tarafından karşılanan Tekin, bayramlaşma sonrası bir basın toplantısı düzenledi.

Taksim Gezi Parkı olayları sırasında camide içki içilmediğini söylediği için tayin edildiği ileri sürülen din görevlisi Fuat Yıldırım'a seslenen Tekin, "Hocam yalnız değilsin. Bu ülkede doğrular kazanacak, vicdTekin, "Bir din adamı olağanüstü bir muameleyle karşı karşıya kaldı. Gerekçesi de başbakanın yalanlarına ortak olmaması. Fuat Yıldırım ile geçtiğimiz günlerde Dolmabahçe'de karşılaştım. Kendisi bana, '10 yıl sonra beni herkes anlayacak ama çok geç olacak' dedi. Onun bu sözlerini umutmam mümkün deiğil.

Hazreti Ali'nin dediği gibi 'Haksızlığa susan dilsiz şeytandır.' Bu din adamımız sadece doğruları söylediği için emniyette 8 saat sorgulandı. Bu vicdanlı adama karşı dilsiz kalmanız neye delalettir?" dedi.

"MERDAN YANARDAĞ BEDEL ÖDEDİ"

Ergenekon davası kapsamında tutuklanan Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında da konuşan Tekin, Yanardağ'ın sadece doğruları yazdığı için cezaevine atıldığını söyledi.

Tekin, "Bu dönem, doğruları söylemenin bedeli çok ağır oldu. Merdan da bu bedeli ödeyen bir arkadaşımızdır. Demokrasi ve özgürlük mücadelesi zorlu bir mücadeledir. Bu konuda arkadaşımızın çektiği sıkıntıları da biliyoruz. Bir gün zafer mutlaka bizlerin olacaktır" dedi.

"AYKUT ERDOĞDU İLE GÖRÜŞECEĞİM" 

Tekin ayrıca, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun görevinden istifasını da değerlendirdi.

Aykut Erdoğdu'nun yolsuzluklarla ciddi bir mücadele içinde olduğunu söyleyen Tekin, "Türkiye siyaseti çok kirlendi. Bu kadar kirliliğin içinde siyasetin nereye kadar gideceği de belli değil. Hangi gerekçelerle istifa ettiğini bilmiyorum ama Ankara'ya döndüğümde kendisi ile görüşeceğim" diye konuştu.an kazanacaktır" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2013, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER