'Her Türlü Düşünceyle Görüşmeye Açığız'

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, 1 Kasımda yapılacak olan genel seçimler için hazırlandıklarını belirterek, "Bizler ölçüleri, değerleri, misyonu büyük bir gelenek olarak kendi ölçülerimizle beraber bu manada her türlü düşünceyle karşılıklı görüşmeye açık olduğumuzu zaten ifade ediyoruz" dedi.

'Her Türlü Düşünceyle Görüşmeye Açığız'
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin merkez ilçe kongresine katılmak üzere karayolu ile Ankara’dan Tokat’a geldi. Parti binası girişinde partililer tarafından karşılanan Uysal, daha sonra kongrede bir konuşma yaptı. Konuşma sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Uysal, DP’nin 1 Kasım’da gerçekleşecek olan seçimlere hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, "Olağanüstü bir seçim dönemini yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde olmadık seçim arkası bir seçim dönemini yaşıyoruz. Elbette bizler de Türkiye’de antidemokratik bir kemikleşmiş baraj haline dönüşmüş bu yüzde 10 barajının milletin meselelerini en meşru kürsüsü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil ettirmek en büyük hedefimizdir. Bu manada bizler ölçüleri, değerleri, misyonu büyük bir gelenek olarak kendi ölçülerimizle beraber bu manada her türlü düşünceyle karşılıklı görüşmeye açık olduğumuzu zaten ifade ediyoruz ama bir parti seçime girmek için vardır. Bütün hazırlıklarımızı o manada yapıyoruz" dedi.
 
"DEVLET VARLIK İRADESİNİ BÖLGEDE KOYMALIDIR"
 
Son günlerde yaşanan terör olaylarının hatırlatılması üzerine Uysal, şöyle konuştu: "Bölgeyi bir etnik siyasete mahkum ettiğimiz bir anlayış içerisinde devletinin deyim yerindeyse gölgesinin kalktığı, ruhunun çekildiği, terör örgütünün her türlü ikinci, üçüncü yapılanmalarını gerçekleştirebildiği ve dünden bugüne milletin ve devletin yanında olmuş insanları adeta bölgenin ötekisi haline getirdiğimiz sürecin neticesi olarak bugün bir büyük terör dalgası ile karşı karşıyayız. Özellikle Suriye’de belirli bölgeleri PKK uzantısı PYD’nin eline geçirmesi ile beraber rüyalarını gerçekleştirebileceğini düşünen terör örgütü yöneticileri de bütün unsurları ile beraber bir yandan bölgeyi ama Türkiye’nin her tarafını tehdit eder haldedir. Bu yaşanan acıların bir ay içerisinde, 50’nin üzerinde şehit verdiğimiz ortadadır. Ama netice olarak binlerce şehit vermiş bir millet olarak bunlarından üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz. Ama meselenin üzerine ciddiyetle, devlet devlet olduğu takdirde tüm bunların üstesinden gelir. İnsanlarımızı ve bölgenin tek meşru temsilcisi haline PKK’yı getiren süreci tersine çevirebilmek adına bütün unsurlarınızla beraber devlet varlık iradesini bölgede ortaya koymalıdır."
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER