'Her Aşamada Önümüze Engeller Konuldu'

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti’den yeniden milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Bakan Işık Türkiye’nin 13 yılda net bir başarı hikayesi olduğunu ve her aşamada önlerine engeller konulduğunu ve engeller konulmaya devam edileceğini söyledi.

'Her Aşamada Önümüze Engeller Konuldu'
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’ndaki başvurusuna belediye başkanları, il yöneticileri ve partililer katıldı. Türkiye’nin 13 yılda net bir başarı hikayesi olduğunu söyleyen Bakan Işık, "Ama bu 13 yıllık başarı hikayesi Türkiye için yeterli değil. Türkiye’nin yeni başarı hikayelerini yazmak için 7 Haziran’da milletimizden destek isteyeceğiz. Bütün bu başarılı çalışmalar yapılırken bir taraftan maraton koştuk ama bu maratonu engelli koşmak zorunda kaldık. Her aşamada önümüze engeller konuldu. Darbe iddialarından tutun da partimize açılan kapatma davasına kadar, bir çok engeli aşmak durumunda kaldık. Allah güç ve kuvvet verdi. Milletimiz desteğini hiç eksik etmedi. Ama şunu da bilin ki bu engeler önümüze konulmaya devam edecek. AK Partiyi sandıkta yenemeyenlerin bazı güç odaklarıyla memlekete ihanet etme noktasında sabıkası olan bazı yapılarla nasıl işbirliği içersinde olduğunu gördük" dedi.
 
’İDDİALAR VAHİM’
 
CHP’nin iddialar konusunda suskunluğa bürünmesinin demokrasi ve CHP açısından kabul edilemez olduğunu söyleyen Bakın Işık konuşmasına söyle devam etti:
 
"Son günlerde gazetelere yansıyan iddialar vahim iddialar. CHP ile paralel yapının birlikteliğini gösteren bu iddiaları sadece inkar etmekle geçiştirmek mümkün değil. Bakınız bu kadar vahim iddialar karşısında CHP’nin suskunluğa bürünmesi demokrasimiz açısından da CHP açısından da kabul edilemez. Biz orada ismi geçen zatın seçimlerden önce hangi beyanatları verdiğini biiliyoruz. ’Bunlar sokağa dahi çıkamayacak.’ Senin çok fazla bir sıfatın da yoktu. Sen nerden biliyordun bunlar sokağa dahi çıkamayacak. Sen nerden biliyordun Cumhurbaşkanımız Malezya’ya kaçacak. Demek ki bazı odaklarla çok sıki işbirliği içindeydin. CHP’ye buradan açık çağrı yapıyorum. Bu iddalara kamuoyunu tatmin edici cevaplar verin" diye konuştu.
 
’BU İDDALAR GERÇEKSE GEREĞİNİ YAPMAK ZORUNDA’
 
İddialar karşısında CHP’nin gereğini yapmak zorunda olduğunu belirten Bakan Işık, "Türk demokrasisi ana muhalefet partisinin eğer iddialar doğruysa içine düştüğü durum noktasında bir sınav ile karşı karşıya. CHP seçim öncesin de bu iddiaları mutlaka doyurucu bir şekilde cevaplamak zorundadır. Bu iddilar gerçekse gereğini yapmak zorundadır. Bu iddialar gerçek dışıysa geren çalışmayı yapmak zorundadır."
 
’7 HAZİRAN’DA MİLLET GEREKEN DESTEĞİ VERECEK’
 
Türkiye’nin 7 Haziran seçimleriyle yeni bir ufka yelken açacağını söyleyen Bakan Işık, "İnanıyorum ki bizler milletimizin kapısını çaldıkça, çayını içtikçe ve onların halini hatırını sordukça 7 Haziran seçimlerinde de milletimiz bize gereken desteği verecek. Türkiye 7 Haziran seçimleriyle yeni bir ufka yelken açacak" dedi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER